Чому Instagram насправді навчився, приховуючи вподобання

У квітні 2019 року на тлі зростаючих запитань про вплив соціальних мереж на психічне здоров’я Instagram оголосив, що тестуватиме стрічку без вподобань. Той, хто розміщує зображення в мережі, все одно бачитиме, скільки людей надіслали йому серце, але загальна кількість сердець залишиться невидимою для громадськості.

“Йдеться про молодих людей”, – заявив у листопаді керівник Instagram Адам Моссері, напередодні випробування, яке прибуло до Сполучених Штатів. «Ідея полягає в тому, щоб спробувати знеструмити Instagram, зробити його меншим змаганням, дати людям більше простору, щоб зосередитись на зв’язку з людьми, яких вони люблять, речами, які їх надихають. Але це справді зосереджено на молоді “.

Після більш ніж двох років тестування сьогодні Instagram оголосив, що виявив: видалення оцінок “подобається”, здається, суттєво не розгерметизує Instagram для молоді чи когось іншого, і тому сподобання залишатимуться загальнодоступними за замовчуванням. Але всі користувачі тепер матимуть можливість вимкнути їх, якщо захочуть, або для цілого їхнього каналу, або на основі кожного повідомлення.

“Ми чули від людей та експертів, що не бачити, як вважається, було корисно для одних, а інших дратувало, особливо тому, що люди використовують подібні рахунки, щоб зрозуміти, що в тренді та популярно, тому ми надаємо вам вибір” – компанія зазначила у дописі у блозі.

“В кінцевому підсумку це було досить приполезна поляризація”.
Спочатку червоніючи, цей крок відчувається як неабиякий антиклімакс. Компанія інвестувала більше двох років у тестування цих змін, а сам Моссері сказав Wired, що витратив “багато часу на це особисто”, коли компанія починала проект. На якусь мить здавалося, що Instagram може опинитися на межі фундаментальної трансформації – подалі від реаліті-шоу в соціальних мережах, яке керується впливом, до чогось більш інтимного та гуманного.

У 2019 році цей підхід, який не стосується публічних показників, а саме друзів, був вдосконалений назавжди суперником Instagram, Snapchat. І ідея вилучення вподобань, кількості переглядів, підписників та інших показників популярності набула популярності в деяких колах – проект художника Бена Гроссера «Demetricator» створив низку інструментів, що реалізували ідею за допомогою розширень браузера, до позитивних відгуків.

Отже, що сталося в Instagram?
“З’ясувалося, що насправді це не змінилося майже настільки приблизно, як люди почуваються або наскільки вони використовують досвід, як ми думали”, – сказав Моссері на брифінгу з журналістами цього тижня. “Але в підсумку це було досить поляризуючим. Комусь це дуже сподобалось, а комусь – ні. “

З цього приводу він додав: “Ви можете ознайомитися з деякими з моїх @-згадувань у Twitter”.

Хоча Instagram проводив свої тести, все більша кількість досліджень виявила лише обмежені докази, що пов’язують використання смартфонів або соціальних мереж із змінами в психічному здоров’ї, The New York Times повідомляла минулого року. Тільки цього місяця 30-річне дослідження підлітків та технологій Оксфордського університету дійшло до подібних знахідок.

Зауважте, що це не означає, що соціальні мережі обов’язково корисні для підлітків чи когось іншого. Просто вони не дуже рухають голкою для психічного здоров’я. Припускаючи, що це правда, цілком зрозуміло, що зміни в користувацькому інтерфейсі окремих програм також матимуть обмежений ефект.

У той же час, я б не списав цей експеримент на провал. Швидше, я думаю, що це висвітлює урок, якому соціальні мережі часто занадто неохоче вчаться: жорстка, універсальна політика платформи робить людей нещасними.

Подумайте, наприклад, про голосну меншість користувачів Instagram, які хотіли б переглядати свої стрічки хронологічно. Або користувачі Facebook, які хочуть заплатити за вимкнення реклами. Або подивіться на всі неможливі питання, пов’язані з мовленням, які вирішуються на рівні платформи, коли їх краще вирішити на особистому рівні.

Минулого місяця Intel критикували в Інтернеті після демонстрації Bleep, експериментального інструменту AI для цензури голосового чату під час багатокористувацьких онлайн-ігор. Якщо ви коли-небудь грали в онлайн-стрілялку, швидше за все, ви не пройшли цілий день, не зазнавши шквалу расистських, мізогіністських та гомофобських мов. (Зазвичай від 12-річного віку.) Однак, замість того, щоб цензурувати все це, Intel заявила, що віддасть вибір в руки користувачів.

Перемикач для фільтрації расизму змушує нас зрозуміти, навіть якщо на сьогодні слухання всього расизму є типовим для більшості ігрових чатів сьогодні, а скріншот викликає багато вартих мемів та жартів. Intel пояснила, що створила подібні налаштування, щоб врахувати той факт, що люди можуть сприймати мову слухачів від друзів, а не від незнайомців.

Але основна ідея повзунків для питань мовлення – гарна. Деякі питання, особливо пов’язані з оголеністю не сексуального характеру, настільки різняться в різних культурах, що нав’язувати їм один глобальний стандарт – як це сьогодні є нормою – здається смішним. Дозволити користувачам створювати власний досвід – від того, чи видно їх кількість подібних, до того, чи з’являються фотографії грудного вигодовування у їхній стрічці, – це зрозуміле рішення.

Тут є деякі очевидні межі. Технічні платформи не можуть просити користувачів приймати необмежену кількість рішень, оскільки це вносить занадто багато складності в продукт. Компаніям все одно доведеться проводити жорсткі межі навколо хитрих питань, зокрема мови ворожнечі та дезінформації. І введення вибору не змінить того факту, що, як і в усьому програмному забезпеченні, більшість людей просто дотримуватимуться стандартних значень.

Все сказане, розширений вибір користувачів явно відповідає інтересам як людей, так і платформ. Люди можуть отримати програмне забезпечення, яке більш точно відображає їх культуру та уподобання. А платформи можуть розвантажувати низку загадок, які неможливо розгадати, від своїх команд з питань політики до бажання користувачів.

Вже сьогодні є ознаки того, що це майбутнє наближається. Reddit запропонував нам швидкий погляд на свою політику встановлення жорстких правил для платформи, дозволяючи окремим підредакторам підняти “стелю”, запровадивши додаткові правила. Генеральний директор Twitter Джек Дорсі спрогнозував світ, в якому користувачі зможуть вибирати з різних алгоритмів ранжування каналів.

Вирішуючи лайки, Моссері рухається в тому ж напрямку.

“Врешті-решт виявилося, що найбільш чіткий шлях вперед – це те, у що ми вже віримо, і це дає людям вибір”, – сказав він цього тижня. “Я думаю, це те, для чого нам слід робити більше”.

5/5 - (1 vote)

Про автора

Додати коментар

Недавні записи