Гонка до (X)Change

У міру того, як світ криптовалют і TradFi змішується, а криптовалюта зростає в важливості як засіб для глобальних переказів вартості, а сам фіат представлений цифровими аватарами – будь то стейблкоїни або цифрові валюти центрального банку (CBDC) – почалася гонка за те, щоб стати організаторами глобальної фінансової мережі. Будучи крипто-рідними, біржі беруть на себе провідну роль у цій гонці, і вони будуть триматися за неї, якщо традиційні фінансові установи не прискорять свої зусилля та не претендуватимуть на титул. Хоча біржі стрибнули вперед, традиційні фінансові установи мають деякі сильні переваги, які вони можуть і повинні використовувати, щоб випередити своїх нових конкурентів.

Традиційно банки були надійними установами, які споживачі використовують для управління своїми рахунками. Вони не тільки допомагають споживачам зберігати або вкладати свої гроші, але й виступають довіреними посередниками для обміну та передачі вартості.

Уряди покладаються на банки для поширення монетарної політики центрального банку. Явні та неявні державні гарантії дозволяють споживачам щиро довіряти своїм банкам – навіть якщо їм доведеться заплатити за це чималу комісію. Оскільки кожна країна — особливо на ринках, що розвиваються — є більш-менш економічним садом, коли справа доходить до транскордонних грошових потоків, уряди зробили банки точками входу для потоків капіталу за допомогою правил та ліцензій.

Історично це дало великим банкам перевагу в переміщенні грошей через кордони. Низька конкуренція та невеликий стимул до інновацій роблять процес більш обтяжливим, трудомістким та дорогим, ніж це потрібно.

Зростання криптовалют породив біржі. Незважаючи на те, що дух криптовалюти не є custodial — «не ваші ключі, не ваші гроші» — пересічні споживачі хочуть рішення для зберігання, яке допомагає їм керувати своїми ключами і тим самим керувати своєю криптовалютою. Біржі з’явилися, щоб задовольнити ці потреби, і попутно надавали все більшу кількість послуг з доданою вартістю, виходячи за рамки зберігання криптовалюти до заощаджень та пропозицій типу позики з, наприклад, можливостями стейкінгу та прибутковості.

Оскільки базові криптомережі є географічно агностичними — за винятком нормативних актів — і децентралізованими, технічна сантехніка для переміщення грошей у будь-яку точку світу за низькою вартістю, 365/24/7, і швидким способом вбудована в пропозицію біржі. Рішення Ripple з ліквідності на вимогу легко переміщує гроші з однієї країни в іншу, використовуючи глобальну мережу бірж для переказу фіата в криптовалюту.

В даний час банки та біржі володіють окремим типом відносин з клієнтами – банки володіють фіатними потребами, а біржі виконують крипто-потреби. Три речі розмиють цю межу:

  1. Регулюючі органи поступово починають відкриватися для криптовалют, дозволяючи як банкам, так і біржам – з правильним набором ліцензій – пропонувати послуги з руху грошей та управління.
  2. Оскільки все більше центральних банків починають експериментувати з CBDC і стейблкоїнами, стають все більш поширеними, цифрове представлення фіата потребуватиме крипторейок.
  3. І, нарешті, але більш важливо, користувачі починають розглядати як фіат, так і криптовалюту як подібні пропозиції, коли справа доходить до зберігання та руху вартості. Враховуючи ранній вхід у криптовалюту, біржі мають кращі можливості для використання цих тенденцій, щоб стати банківськими послугами майбутнього та захопити більшу частку фінансових операцій користувача. Банкам потрібно буде наполегливо працювати, щоб орієнтуватися в цих змінах, враховуючи застарілі процеси та інфраструктуру, на яку вони покладаються.

Однак банки можуть випередити криву, використовуючи свою точку зору та додаючи криптопропонування до своєї бази користувачів. Вкорінені відносини, які банки мають з користувачами, перевірена часом глибина та масштаб їхньої бази користувачів дають їм перевагу. Поряд з цим, банки пропонують необхідні вбудовані засоби захисту прав споживачів. Кожен з цих компонентів дозволив банкам встановити довірчі відносини зі своїми клієнтами, довіра до яких в останні місяці похитнулася в деяких компаніях, пов’язаних з криптовалютою, враховуючи поточний стан криптовалюти.

Тим не менш, споживчий попит на криптовалюту не зникає. Банки можуть отримати вигоду в геометричній прогресії від додавання криптоможливостей до своїх пропозицій. Багато хто вже вивчає, як вони можуть запропонувати користувачам можливість купувати/продавати криптовалюту, і як вони можуть використовувати крипторейки для переміщення грошей через кордони.

Далі по лінії транскордонні платіжні рейки стануть ще більш децентралізованими та сировинними. Таро на блискавці/біткоїні є хорошим спрямованим прикладом форми майбутнього. І в цьому світі буде багато конкуруючих пропозицій, оскільки стає легше будувати на децентралізованих рейках з диференційованим досвідом клієнтів. RippleNet, з роками побудови транскордонних платежів на вершині крипто- та фіатних рейок, може отримати свій переконливий досвід роботи з клієнтами. По суті, в довгостроковій перспективі це чиясь гонка, але децентралізація платіжних рейок схиляє більше черепаху, ніж зайця.

Ripple має унікальні можливості для того, щоб направляти банки через цю проблему, не тільки забезпечуючи передачу вартості за допомогою рішення Ripple для криптоплатежів, але й дозволяючи банкам надавати криптопропозиції для своїх користувачів за допомогою нашого рішення Liquidity Hub.

Це гра TradFi, щоб виграти або програти. Гонка триває.

Істочник: ripple.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи