Як розблокувати комп'ютер Windows 10 з відбитком пальця і смартфоном Android

 

Багато ноутбуків, особливо тих, які призначені для бізнес-користувачів, були оснащені датчиком відбитків пальців як найбезпечнішою формою аутентифікації протягом багатьох років.
Старші читачі запам'ятають легендарні бізнес-ноутбуки IBM в серії ThinkPad, які першими за допомогою відбитка пальця розблокували свій комп'ютер. Корпорація Майкрософт також бачила переваги ідентифікації цього типу, тому Windows пропонує можливість розблокувати комп'ютер завдяки власному відбитку пальця.
Однак велика кількість ноутбуків не обладнана датчиком відбитків пальців, а настільні комп'ютери знову представляють окрему історію. В результаті більшість користувачів Windows приречені на "старомодне" і відносно повільне розблокування комп'ютера з паролем або PIN-кодом. Часто для зручності та швидкості користувачі залишають свій власний обліковий запис Windows розблокованим, що не рекомендується, особливо якщо у вас є колеги або члени сім'ї, які люблять користуватися вашим комп'ютером без питань.
Хоча Microsoft не означала користувачів комп'ютерів без датчика відбитків пальців, існує складне рішення, яке пропонує розблокувати комп'ютер Windows, але з датчиком відбитків пальців на смартфоні Android. Це незалежна авторська програма, що складається з двох частин.

Як розблокувати комп'ютер Windows 10 з відбитком пальця і смартфоном Android

- Advertisement -

Розблокування пальця 1.2.0 (модуль Windows)
Першою частиною програми є модуль Windows, який служить цифровими обліковими даними, і ви можете легко завантажити його в Інтернеті.
Ви повинні мати право адміністратора для установки, і сам процес зводиться до декількох кліків. Для того, щоб модулі взаємодіяли один з одним, програма запропонує вам настройки брандмауера Windows, тобто виключення TCP/UDP для LogonUI.exe.
Якщо використовується брандмауер Windows, обов'язково виберіть "Так". Це дуже важливо для програми, щоб працювати належним чином, тобто, щоб розблокувати Windows. Якщо ви не використовуєте цю частину інсталяції або використовуєте брандмауер сторонніх виробників, завжди можна додати виняток для LogonUI.exe в самому брандмауері (спосіб: C: Windows-system32/LogonUI.exe).
Якщо інсталяцію успішно завершено, на екрані блокування з наявним користувачем з'явиться вікно "Віддалене розблокування відбитків пальців".
Після успішної інсталяції програми ви отримаєте опцію "Віддалене розблокування відбитків пальців" і унікальний ідентифікатор (номер сеансу), до якого підключається мобільний додаток.
Тепер вам потрібно встановити та налаштувати додаток на своєму смартфоні Android.

Як розблокувати комп'ютер Windows 10 з відбитком пальця і смартфоном Android

Віддалене розблокування відбитків пальців (модуль Android – Віддалене розблокування відбитків пальців)
Цей модуль вимагає трохи більше налаштувань і не обмежується декількома клацаннями миші на кнопці Далі. По-перше, завантажте додаток на свій мобільний телефон з Google Play – Віддалене розблокування відбитків пальців.
Після інсталяції програми заблокуйте комп'ютер Із Windows і виберіть "Віддалене розблокування відбитків пальців" як обліковий запис. Цей крок необхідний для з'єднання модулів Windows і Android.
Потім запустіть додаток на своєму пристрої Android і торкніться пальця датчика, який зазвичай розблоковує телефон, щоб додаток генерує унікальний ключ. Коли пристрій ідентифікує та генерує ключ, потрібно створити обліковий запис. Відкрийте головне меню програми (три горизонтальні лінії) і виберіть Сканувати варіант. Зверніть увагу знову, комп'ютер повинен бути заблокований! На цьому екрані клацніть знак "z", щоб додати комп'ютер, який потрібно контролювати.
Додаток пропонує вам три способи сканування, тобто пошук на вашому комп'ютері:
Через Bluetooth (Bluetooth)
Введення IP-адреси комп'ютера вручну (за IP)
Шляхом автоматичного сканування IP-адреси (шляхом сканування)
Якщо ви використовуєте ноутбук з модулем Bluetooth, спочатку потрібно підключити мобільний пристрій до комп'ютера, а потім програма встановить сам режим.
З іншого боку, якщо ваш комп'ютер має фіксовану IP-адресу, достатньо ввести її у відповідне поле.
Якщо ви не знаєте IP-адресу комп'ютера, запустіть командний рядок (cmd.exe) на правому комп'ютері та введіть "ipconfig". У елементі адреси IPv4 буде надруковано ряд із 4 номерів, розділених точкою, що представляє IP-адресу.
Скористайтеся командою "ipconfig", щоб дізнатися IP-адресу.
Однак найцікавішим варіантом є автоматичне сканування, адже підключений таким чином комп'ютер буде підключений у разі динамічної (змінної) IP-адреси.
Знайшовши потрібний комп'ютер і підключившись до нього, потрібно додати обліковий запис Windows на мобільний пристрій. На екрані з підключеним до комп'ютера дисплеєм, торкнувшись пальця на трьох вертикальних точках поруч з назвою, відкриється меню, де можна вибрати "Додати обліковий запис". Спочатку ви знову підтвердите свою особу, проведіть пальцем по телефону, а потім введіть власне ім'я користувача Windows (Microsoft) і зв'язаний пароль (а не PIN!).

Кроки для підключення Android і Windows
Примітка. Якщо ви не впевнені, що ім'я користувача на вашому комп'ютері, все, що вам потрібно зробити, це викликати команду "netplwiz" в полі пошуку Windows і виберіть його у вікні облікового запису користувача, натиснувши кнопку миші користувача. Якщо на одному комп'ютері є кілька користувачів, виберіть той, який потрібно розблокувати за допомогою смартфону із запропонованих облікових записів. Потім натисніть кнопку "Властивості" для потрібного облікового запису, і відкриється вікно, де буде надруковано ваше ім'я користувача.
Коли комп'ютер з ОС Windows розпізнає вас як користувача на основі введених даних, програма Android попросить вас порівняти ідентифікаційний номер, який відображається на вашому мобільному телефоні, і номер, який відображається на екрані входу в ОС Windows. Ця перевірка проводиться виключно з міркувань безпеки, а з'єднання між двома модулями шифрується, тому можливість неправильного використання зведена до мінімуму.
Переконавшись, що ідентифікаційні номери на ПК та модулі Android однакові, ви можете розблокувати комп'ютер за допомогою смартфона.
Після того, як номери однакові, виберіть опцію "Продовжити" в мобільному додатку, і з'єднання буде встановлено. Коли мобільний телефон відкриє екран Розблокування, проведіть пальцем по датчику та розблокуйте комп'ютер.
Якщо з якихось причин програмі не вдається розблокувати комп'ютер, можна настроїти додаткові настройки підключення в настройках (Настройки) або скинути настройки програми та спробувати настроїти його знову.
Після успішного настроювання обох модулів під час наступного ввімкненням комп'ютера достатньо запустити мобільний додаток і провести пальцем по датчику на мобільному телефоні.
Хоча мобільний додаток безкоштовний (з стриманим відображенням реклами в нижній частині екрана), за скромну суму грошей (трохи менше 2 євро) можна купити версію програми Pro, яка позбавлена реклами і пропонує набагато більше функцій. Хоча безкоштовна версія обмежується одним комп'ютером, платна версія може розблокувати необмежену кількість комп'ютерів, так що ви можете розблокувати комп'ютер на роботі, ноутбук, домашній комп'ютер і т.д. за допомогою мобільного пристрою.
Крім того, pro-версія пропонує цікаву опцію для ввімкнення комп'ютера, відправивши сигнал через локальну мережу (WakeOnLAN), а також налаштувавши так званий віджет на екрані смартфона, що дозволяє розблокувати комп'ютер без запуску самого додатка, що ще більше прискорює доступ до Windows.


Похожие статьи

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь

Последние записи