Наступ на соціальні медіа залишається під питанням

У соціальних мережах зростає тиск, що відіграє помітну роль у пошуку та відсіві джихадистів і подібних до них у світлі вербування користувачів і кривавих атак.

Та це складніше, аніж здається: мережі, подібні до Facebook і Twitter, підтримують вільне вираження думки, а фільтрація таких учасників кидає виклик і з технічної точки зору, і з точки зору громадянських свобод.

Тим не менш, США і європейські чиновники наполягають на тому, щоб соціальні медіа докладали більше зусиль з огляду на напади зі смертельним результатом, які відбулися в останні кілька тижнів в Парижі і на півдні штату Каліфорнія, що були пов’язані з прихильниками організації “Ісламська держава” .

У своїй заяві Білий дім, раніше цього місяця закликав до «діалогу» із Силіконовою долиною і рештою гравців з цього приводу, заявивши, що повинно бути більше зроблено, “коли використання соціальних медіа проводить лінію між комунікаціями і активною терористичною змовою”.

Європейська Комісія також закликала до діалогу з великими соціальними мережами.

Франція пішла на надзвичайні заходи, при яких є можливість відключати сайти або акаунти в соцмережах, які заохочують терористичні дії.

Побоювання ростуть на тлі збільшення присутності в соціальних мережах радикальних груп, які прагнуть завербувати бійців і спілкуються з метою побудови планів.

Директор ФБР Джеймс Комі сказав, що організація Ісламської держави, відома також під абревіатурою ІГІЛ, “наполегливо використовує Інтернет, щоб спілкуватися, а її широке представлення в Інтернеті і соціальних медіа найбільш відчутне”.

Комі сказав, що через соціальні медіа “радикальні меседжі поширюються швидше, ніж передбачалося всього кілька років тому”.

У Конгресі сенатори Діана Файнштейн і Річард Берр запропонували законодавчий акт, згідно з яким надаючі послуги зв’язку компанії подаватимуть звіти про потенційну терористичну діяльность.

“Ця інформація може бути ключем до виявлення та зупинки вербування терористів або терористичної атаки, але нам потрібна допомога з боку технологічних компаній,” – сказала Файнштейн, що представляє Каліфорнію.

Але поки лише належить побачити, як багато можна зробити в мережах, призначених для спільного використання і які мають сотні мільйонів користувачів. Проте, деякі кажуть, що навіть якщо вони і могли б допомогти в боротьбі з радикалізацією, плата громадянськими свободами буде занадто високою.

“За тиску з боку уряду або заохочення компаній, щоб ті вели більш активну діяльність, доведеться зіткнутися з низкою наслідків для індивідуальної свободи,” – каже Емма Ллансо, спеціаліст Центру демократії і технологій.

Відкритий лист від технологічних організацій, включаючи Internet Association, яка представляє основні соціальні мережі, попереджає про негативні наслідки пропозиції, відомої як Requiring Reporting of Online Terrorist Activity Act.

Такий закон “буде нав’язувати новий урядовий мандат, який вимагає від цілого ряду компаній, щоб ті повідомляли про дії користувачів і комунікації урядові США, в кінцевому рахунку, не досягнувши успіхів в сфері національної безпеки”, – йдеться в листі.

Пропозиція “ризикує звузити свободу слова, у тому числі антитерористичну риторику, а також заморозити інновації” і “це суперечить і підриває працюючу два десятиріччя федеральну політику в Інтернеті, розвалює правовий фундамент перетворюючої ролі Інтернету в просуванні демократичних цінностей та свободи слова у всьому світі”.

Хоча онлайн-компанії здатні виявляти дитячу порнографію та повідомляти про неї завдяки використанню алгоритмів і бази даних про неприйнятний зміст, застосування цього до тероризму є більш складним.

“Мільйони шматочків контенту приходять щодня, що робить ідею попереджувального моніторингу та перегляду перед відправкою і завантаженням абсолютно неможливою”, – говорить Ллансо.

Соціальні медіа-групи кажуть, що вони вже роблять те, що можуть, аби перешкодити використанню для поширення ненависті і насильства.

“На Facebook немає місця для терористів, терористичної пропаганди чи вихваляння терору”, – каже представниця найбільшої соціальної мережі в світі Моніка Бікерт, заявивши, що вдається до послуг глобальної команди, яка працює цілодобово з багатьма мовами для моніторингу.

“Наші ком’юніті-стандарти ясно це показують, і ми працюємо агресивно, щоб гарантувати, що тут не буде терористів або терористичних груп, що користуються послугами сайту”.

У Twitter кажуть, що мають аналогічну політику, а також активно стежать за своєю мережею.

“Насильницькі загрози і просування тероризму не заслуговують місця на Twitter, і наші правила роблять це зрозумілим”, – заявляє прес-секретар.

Служба відеохостингу YouTube, що належить материнській гуглівській компанії Alphabet, “має великий досвід вживання термінових заходів проти терористичного контенту”, – повідомляє прес-секретар.

“У нас є чітка політика, що включає заборону терористичного вербування та підштовхуючого до насильства контенту, а також швидке видалення відео, що порушує ці правила, коли воно відзначається нашими користувачами. Ми також блокуємо акаунти, що знаходяться у веденні терористичних організацій або тих, хто неодноразово порушував нашу політику “.

Але примусове законодавство дає ризик того, що спеціалізовані на соціальних медіа компанії будуть завищувати результати, щоб “бути у відповідності до”, про що говорить Софія Коуп з Electronic Frontier Foundation, при цьому активно підозрюючи багатьох законослухняних громадян.

“Ці люди будуть під хмарою державної підозри у здійсненні своїх прав, гарантованих Першою поправкою”, – сказала вона.

Майкл Беккерман, президент і головний виконавчий директор Internet Association, погодився, сказавши, що міра Берра-Файнштейн призведе до “невиразних і непрацездатних стандартів для звітності і широкого становлення нового режиму відповідальності, який здатний охолодити свободу слова та інновації в Інтернеті”.

Він також додав: “Законодавство стимулює інтернет-платформи завищувати дані, навіть якщо ті мають достатню кількість якісної інформації, у звітах владі, що робить більш проблематичним пошук достовірних загроз”.

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи