NFT на основі комунальних послуг: вирішення реальних проблем на вуглецевих ринках

Вуглецеві ринки є потужним інструментом для прискорення прогресу в досягненні глобально узгоджених кліматичних цілей, допомагаючи компаніям досягти нульових викидів та сприяючи фінансуванню проектів зі зміни клімату.

Умовно кажучи, вуглецеві ринки можуть зіграти позитивну роль у боротьбі зі зміною клімату. Але постійні, системні проблеми, такі як дефіцит високоякісних кредитів, які можна перевірити; низька довіра між покупцями і продавцями; і застаріла інфраструктура, яка сприяє неефективним вузьким місцям поставок – сьогодні вуглецеві ринки. Вирішення цих питань зараз має вирішальне значення для забезпечення повного розкриття вуглецевими ринками свого потенціалу.

Стан вуглецевих ринків

Вибух нових організацій нещодавно взяв на себе зобов’язання зробити вуглецеві ринки більш надійними та ефективними інструментами для протидії зміні клімату.

McKinsey минулого року виклав план досягнення «великих, прозорих, перевірених та екологічно стійких» ринків, використовуючи стандартизовані контракти та покращену торговельну інфраструктуру, серед інших пріоритетів. З тих пір з’явилися інші стандарти, такі як Рамка таксономії токенів IWA для добровільних екологічних ринків – фундаментальний будівельний блок, який об’єднує учасників ринку для створення нових бізнес-моделей на основі токенів. Країни також вступають у дію, коли Індія оголошує про плани щодо нового ринку торгівлі вуглецем, щоб допомогти компаніям у традиційних галузях промисловості, таких як енергетика, сталь та цемент, перейти до більш екологічних практик.

Блокчейн-компанії стали особливо активними на вуглецевих ринках, щоб розкрити більшу цінність і створити більш прозорі, простежувані та масштабовані підходи. Наприклад, Ripple оголосила про інвестиції в розмірі 100 мільйонів доларів на початку цього року, щоб допомогти масштабувати вуглецеві ринки шляхом:

  • Інвестування в компанії з видалення вуглецю та фінтехи, орієнтовані на клімат
  • Фінансування майбутнього постачання високоякісного, довгострокового, природного та науково обґрунтованого видалення вуглецю
  • Підтримка токенізації вуглецевих кредитів на енергоефективному та масштабованому блокчейні XRP Ledger (XRPL)
  • Надання грантів провідним кліматичним НУО, забезпечення інновацій блокчейну для вуглецевих ринків орієнтоване на вплив

Розблокування вартості на вуглецевих ринках

Токенізація вуглецевих взаємозаліків як невзаємозамінних токенів (NFT) може вирішити постійні больові точки на вуглецевих ринках. Як? Використання блокчейну допомагає швидше вийти на ринок, впровадити нові методи сертифікації та вивести на ринок нові види економічних одиниць вуглецево-негативної діяльності. Суть: блокчейн може каталізувати більшу цінність як для постачальників, так і для покупців, які розглядають вуглець як все більш ліквідний і диверсифікований клас активів.

Каталізація цієї цінності на стійкому за своєю суттю блокчейні, такому як XRPL, означає масштабування вуглецевих ринків таким чином, щоб краще узгоджуватися з цілями щодо зміни клімату. І кілька проектів вже почали усвідомлювати переваги токенізації вуглецевих кредитів на XRPL.

Одним з нових лідерів на ринках блокчейну та вуглецю є Xange.com, фінтех, орієнтований на клімат ООН, який має на меті забезпечити більшу прозорість, підзвітність та довіру до вуглецевих ринків. Регульована біржа цінних паперів, мета Xange полягає в тому, щоб усунути подвійний підрахунок та шахрайство, встановивши чіткі рамки та аудиторський слід для наслідування інших проектів.

Важливо, що Xange стимулює вкрай необхідні робочі місця, капітал і доходи для діяльності з видалення вуглецю в регіоні Сахель на південь від Сахари Африка. В даний час компанія розробляє рішення для вуглецевого кредиту на XRPL для видачі токенізованих вуглецевих кредитів від Африканської ініціативи Великої зеленої стіни як NFT, дотримуючись стандартів, встановлених кількома робочими групами галузі.

Перевірка компенсації викидів вуглецю та забезпечення управління

Аналогічно, CarbonLand Trust надає сучасні методи моніторингу, звітності та верифікації (MRV) для вуглецевих кредитів. Компанія використовує дрони та технологію візуалізації для моніторингу збережених лісових земель, кількісної оцінки вуглецевої маси та визначення відповідної кількості вуглецевих кредитів за допомогою штучного інтелекту, а потім видає ці кредити як відстежувані NFT на XRPL.

Цей новий підхід дозволяє власникам лісів швидко та доступніше вийти на добровільний ринок вуглецю, захищаючи землю, допомагаючи фінансувати витрати, пов’язані зі створенням охоронного сервітуту. Видаючи контракти на видалення вуглецю на XRPL, Carbonland Trust усуває ризик подвійного підрахунку, щоб підприємства могли зменшити свій вуглецевий слід більш безпечним і перевіреним способом.

Організація також випускає CarbonlandDAO на XRPL, токен управління, який допомагає збирати кошти для покупки та захисту лісових земель. Власники можуть зробити свій внесок у збереження лісів та кліматичні дії, інформувати про нові зусилля щодо збереження та викупити свої жетони для відпочинку в цих заповідних заповідниках.

Завдяки обом зусиллям Carbonland використовує NFT на XRPL, щоб надати власникам лісів більший фінансовий стимул для збереження лісових земель та використання відновлювальних методів агролісомеліорації для максимального секвестру CO2, у свою чергу створюючи більший запас компенсацій вуглецю для покупців.

Зелене майбутнє через NFT

Хоча NFT на основі комунальних послуг є потужним інструментом для зміни форми багатьох галузей, мабуть, немає випадків використання, важливішого для майбутнього планети, ніж їх здатність принести довіру та масштабованість на вуглецеві ринки.

XRPL швидко стає блокчейном вибору для NFT з вуглецевих кредитів, оскільки він економічно ефективний, безпечний, надійний і за своєю суттю зелений. Більше того, XRP Ledger використовує значно менше енергії, ніж блокчейни доказу роботи, при цьому це мінімальне використання енергії повністю компенсується вуглецевими кредитами. Разом узяті, ці можливості роблять XRPL потужною платформою для ініціатив зі компенсації викидів вуглецю.

Істочник: ripple.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи