Об’єднання розколотих казначейських потоків Латинської Америки

Світова економіка стає все більш глобалізованою в міру розвитку галузей і виходу бізнесу на нові ринки.

На жаль, потік коштів через міжнародні кордони щосили намагався модернізуватися разом зі швидкими темпами глобалізації. Менші підприємства в латиноамериканському регіоні були особливо обтяжені проблемами, пов’язаними з розширенням, особливо навколо відкриття та управління казначейськими рахунками в інших країнах. Ліквідність є життєво важливою для успіху та розвитку бізнесу, але поточна методологія пошуку ліквідності для відкриття нових казначейських рахунків є важкою для невеликих підприємств.

У цьому матеріалі ми розглянемо зламаний процес транскордонних казначейських потоків, конкретні виклики та обмеження в Латинській Америці, а також фінансових гравців, які особливо неблагополучні поточною системою.

Недоліки системи

Переміщення грошей через кордони, казначейство чи ні, може бути дорогим, непрозорим і трудомістким процесом.

Сьогодні на рахунках ностро та востро по всьому світу є трильйони доларів капіталу, що потрапили у пастку. Хоча великі фінансові установи (ФІ) можуть мати ресурси для підтримки операцій та послуг, оскільки додаткові кошти знаходяться на іноземних казначейських рахунках, все ще є громіздкою відповідальністю прогнозувати, коли і де буде потрібен капітал, і, звичайно, звільнення цього капіталу забезпечить FI більшу гнучкість. Ці перешкоди нездоланні для невеликих підприємств (МСП), які в значній мірі покладаються на дорогоцінні капітальні ресурси для задоволення своїх бізнес-потреб.

ФІ також можуть нести відповідальність за виявлення та управління фінансовими вимогами до іноземних казначейських рахунків, які можуть відрізнятися від країни до країни. МСП, з іншого боку, не завжди мають можливість присвятити цілу команду проактивному реагуванню на ці вимоги і часто з подивом виявляють тривалий процес відкриття додаткового рахунку.

Переміщення казначейських коштів на іноземні рахунки часто супроводжується високими комісіями за транскордонні транзакції – ще одним небажаним сюрпризом для розширення бізнесу – які можуть перешкоджати зростанню бізнесу. Гранична вартість транскордонних потоків капіталу, що здійснюються МСП, як правило, набагато більша, ніж витрати для ФІ, які мають можливість використовувати великі обсяги оптових казначейських угод. Повільний час транзакцій — в середньому 3-5 робочих днів — і відсутність комісії та прозорість іноземної валюти поширені незалежно від розміру бізнесу, і навіть можуть ризикувати задоволеністю та лояльністю клієнтів, якщо виникнуть великі затримки, подібні до тих, що викликані COVID-19.

У той час як ФІ продовжують з’їдати вартість цієї застарілої системи, попереднє фінансування рахунків призначення для забезпечення казначейських потоків між країнами є не тільки нереальним, дорогим заходом для не-ФІ, але в кінцевому підсумку заважає їм більш повно брати участь у світовій економіці.

Особливі виклики в Латинській Америці

Латинська Америка має один з найвищих показників внутрішньорегіональних казначейських потоків у світі. Регіон складається з 17 країн з різними та часто мінливими валютними ставками, процесами, податковим регулюванням та банківськими структурами. Як зазначалося в попередньому розділі, додаткові ресурси , як правило, недоступні для МСП, необхідні для організації цієї великої інформації та адміністрування належного способу дій для бізнесу.

Історично склалося так, що міжнародні банки швидко в’їжджали та виїжджали з Латинської Америки, реагуючи на фактори, які роблять управління банком у цьому регіоні таким дорогим, як потреба у фізичних відділеннях та адаптація до жорсткої фінансової інфраструктури. Ці раптові закриття змушують підприємства шукати інший банк і відкривати новий казначейський рахунок, що коштує часу та ресурсів, які неминуче впливають на ефективність бізнесу. Крім того, коефіцієнт покриття ліквідністю Базеля III (LCR) радить банкам дотримуватися мінімального 100% LCR, який може обмежити типи клієнтів, з якими вони вирішили вести бізнес, потенційно виключаючи МСП, які не можуть отримати ліквідність для іноземних казначейських рахунків.

Досить сказати, що МСП надзвичайно важко задовольнити попит на регіональному ринку та розвивати свій бізнес за допомогою існуючої системи відкриття та управління кількома казначейськими рахунками.

Посилюючи ці вразливості, дані Світового банку свідчать, що лише 45% малих підприємств у Латинській Америці мають доступ до кредитів — основного компонента пошуку ліквідності — від офіційних фінансових установ, порівняно з доступом великих компаній на рівні 67,8%. Фіскальна політика також відіграє велику роль у підтримці МСП на етапах девальвації та волатильності валюти. Це постійний баланс для політиків щодо зниження інфляції, одночасно захищаючи найбільш вразливих верств населення. Війна в Україні нещодавно вплинула на реакцію регіону на інфляцію, посилену пандемією, оскільки економіки в усьому світі реагують на дефіцит пропозиції.

Використання можливостей

Поточні проблеми волатильності, висловлені раніше, змусили латиноамериканських фінансових гравців розвиватися та адаптуватися до швидко мінливих обставин. Впровадження та доступ до цифрових фінансових послуг зріс у відповідь на труднощі, з якими зіткнулися під час пандемії — мільйони вперше відкрили банківські рахунки. Крім того, зростає кількість латиноамериканських стартапів і стрімко зростають інвестиції в бізнес.

Пріоритизація інновацій та модернізації є ключем до зростання та навіть підтримки бізнесу в цьому регіоні. Ряд латиноамериканських країн, які прагнуть впорядкувати казначейські потоки, реагують на цей тиск, запровадивши щорічні семінари та семінари для лідерів, щоб обговорити шляхи вдосконалення управління капіталом.

Країни також були об’єднані шляхом офіційних зібрань, таких як Тихоокеанський альянс, заснований у 2011 році, для забезпечення вільної торгівлі – галузі, яка пов’язана з багатьма тими ж труднощами, що й казначейські потоки – та впорядкованої валютної валюти між Чилі, Колумбією, Мексикою та Перу, які складають близько 50% торгівлі в регіоні. Різні лідери по всій Латинській Америці беруть участь як спостерігачі з надією на інтеграцію до Альянсу в майбутньому. У 2016 році Альянс домігся успіхів у забезпеченні прогресивної торгівлі шляхом зниження тарифів на 92% товарів, надання капіталу новим підприємствам та створення шляху для державно-приватного партнерства для створення інноваційних рішень для експортних потужностей МСП.

Отже, хоча між окремими країнами досягнуто успіхів, включення всього регіону до загальної фінансової реформи є життєво важливим для забезпечення взаємосумісних потоків капіталу в межах регіону. Ці зусилля також можуть утвердити Латинську Америку як єдину силу у світовій економіці, зміцнити довіру інвесторів і дозволити експансію на нові ринки.

Звіт Ripple New Value показав, що 87% респондентів фінансових установ Латинської Америки вважають, що блокчейн матиме величезний або значний вплив на бізнес у найближчі 5 років. Регіон явно прагне бачити результати, і вивчення та впровадження нових фінтех-рішень є вигідним наступним кроком до впорядкування та просування цієї зруйнованої системи.

Застарілі платіжні рейки, які забезпечують транскордонні казначейські потоки, продовжують стримувати зростання для більшості фінансових гравців у цьому регіоні, особливо для МСП. У той час як більші фінансові установи мають капітальні переваги для інвестування в науково-дослідні та дослідно-конструкторські проекти, такі як технологічні інновації, МСП мають можливість використовувати технічний та фінансовий досвід, а також доступні кредитні лінії, що надаються фінтех-компаніями, що дозволяє підприємствам будь-якого розміру інтегрувати ці рішення у свою діяльність.

Істочник: ripple.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи