Падіння Ripple Drop Ep. 28: Сумісність у блокчейні

Ми побачили силу та можливості, які лежать у технології блокчейн через випадки використання, які підтримують транскордонні платежі, зменшують шахрайство з виборцями, підвищують ефективність управління ланцюгами поставок та знижують витрати на охорону здоров’я. Досягнення, які стали можливими завдяки блокчейну, величезні, і використання переваг кількох блокчейн-платформ через сумісність може створити ще більший вплив.

У цьому епізоді The Ripple Drop ми сідаємо з Маюхою Вадарі, інженером-програмістом RippleX, щоб обговорити роль сумісності в технології блокчейн, як підходить до сумісності та як XRP Ledger (XRPL) може підтримувати багатоланцюгове майбутнє за допомогою інновацій, таких як сайдчейни.

Стан оперативної сумісності сьогодні

Сумісність блокчейну відноситься до ряду методів, які допомагають блокчейнам спілкуватися за допомогою безперебійної передачі даних, що забезпечує покращену співпрацю та ефективну передачу цифрових активів.

«Мета оперативної сумісності полягає в тому, як у нас все це є? Як ми можемо використовувати свою цінність усіма цими різними способами, не маючи потреби мати ці силосовані екосистеми?”, – каже Маюха.

Багато блокчейн-проектів в даний час працюють над інтероперабельністю, і Майуха пояснює, що існує кілька підходів до полегшення взаємодії між блокчейнами. Одним із підходів є проекти «рівня 0», які по суті є базовим блокчейном, розробленим для того, щоб діяти як роз’єм для інших шарів.

Міжланцюгові мости — протоколи, які забезпечують зв’язок від одного блокчейну до іншого — використовуються як інший підхід до сумісності. Мости, такі як Allbridge, Multichain і Apex, інтегрувалися з блокчейнами, такими як XRPL, Ethereum, Avalanche та іншими, щоб полегшити передачу вартості через ланцюжок.

Ще один підхід полягає в бічних ланцюгах – паралельній мережі, яка отримує свою цінність, інтерпретуючи дані та обмінюючись активами між основним ланцюгом та бічним ланцюгом. У 2021 році Ripple запропонував спільноті XRPL стратегію сайдчейну, яка дозволить розробникам легше впроваджувати нові функції, такі як нативні смарт-контракти, які безперебійно взаємодіють з XRP та XRP Ledger.

Переваги інтероперабельності в блокчейні

Коли сумісність успішна, роз’єднані ринки та бізнес-додатки можуть легше передавати дані та цінність, сприяючи інноваціям та продуктивності. Маюха пояснює, що, використовуючи сумісність, «ви отримуєте найкращі аспекти всіх проектів».

Більше того, сумісність допомагає надалі виконувати обіцянку децентралізації, яку підтримують різні блокчейни. Замість того, щоб один блокчейн обробляв усі транзакції, багато блокчейнів для конкретних додатків можуть обробляти транзакції, одночасно спілкуючись один з одним.

Сумісність XRPL через бічні ланцюги

RippleX наполегливо працює над серійним випуском сайдчейнів, які працювали б паралельно з основною мережею XRPL, якби вони були прийняті спільнотою XRP. Ця функціональність дозволить розробникам впроваджувати нові функції на версіях XRPL, розроблених відповідно до конкретних технічних потреб , наприклад, для смарт-контрактів, зберігаючи при цьому бережливий та ефективний набір функцій та плату за частку копійки, які роблять XRPL таким привабливим.

Маюха в захваті від практичного досвіду створення функції сайдчейна та можливостей, які це може принести спільноті розробників XRPL.

«[Розробники] можуть писати власні сайдчейни, які мають будь-які спеціальні функції, які їм потрібні або хочуть, і в основному мають власний блокчейн, з яким можна гратися. Їм не потрібно турбуватися про те, що потрібно якось зробити міст, тому що це вже вбудовано в те, що ми робимо».

RippleX також працює над сумісними з віртуальними машинами Ethereum (EVM) сайдчейнами — функцією, яка дозволить користувачам використовувати смарт-контракти Solidity з XRPL і знизить бар’єри для входу для розробників, які хочуть створити потужні програми DeFi з міжланцюговою сумісністю.

Можливості широкі: сайдчейн може бути суворо дозволений або (майже) без дозволу, публічний або приватний. Сайдчейн може навіть працювати без комісій за транзакції або резервних вимог, або може додавати нові типи транзакцій і функціональність для зберігання великих шматків даних у книзі.

Істочник: ripple.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи