Поради з використання соціальних мереж (Facebook, Tweeter)

Для успішного використання/функціонування особистої сторінки у Фейсбуці(Facebook) необхідно ще до початку створення такої сторінки визначитись з метою її створення. Саме чітко визначена мета дасть повне уявлення про те, що необхідно розміщувати на сторінці, що можна розміщувати, а що не варто. Також чітко задекларована мета сприяє і визначеності у оформленні, наявності певної інформації (контактні дані, наприклад) тощо. Не варто перевантажувати таку сторінку зайвими фотографіями та фотоальбомами, перепостами недоречних посилань і т.п. Серед купи «мотлоху» читач втомлюється шукати необхідну і цікаву саме для нього інформацію, а дехто взагалі відмовляється від таких пошуків.

Важлива, на ваш погляд, для відвідувача сторінки інформація не повинна бути прихована, а повинна бути весь час в полі зору, при цьому не подразнюючи читача.
Якщо маєте бажання спонукати відвідувача до якоїсь дії – поставте посилання, що міститиме такий заклик (наприклад, «Натисніть ТУТ, і ВИ дізнаєтесь…»), направляючи відвідувачів сторінки у потрібному вам напрямку.
Важливо використовувати зображення, віддаючи їх підбору належну увагу. Фотографії у мережі Інтернет інколи мають більший вплив, ніж текст. Немало користувачів соціальних мереж майже не читають «великі» тексти, але з задоволенням переглядають фото і, зацікавившись фотографією, читають коментарі до неї чи супровідний текст.

Паралельно необхідно відслідковувати статистику – які саме повідомлення викликають найбільшу зацікавленість та підтримку, збирають більшу кількість «лайків» (за змістом, оформленням, цільовою аудиторією, віком, статтю тощо). Така інформація допоможе у розробці стратегій присутності не тільки у соцмережі Фейсбук(Facebook), але і у інших соціальних мережах, які можна ефективно поєднувати між собою.

Можливості Фейсбуку

 • Хроніка
 • Інформація
 • Фотографії
 • Друзі
 • Музика
 • Фільми
 • Телепередачі
 • Книги
 • Ігри
 • Відмітки «Подобається»
 • Заходи
 • Замітки

Наповнення розділу «хроніка» залежатиме від щоденного контенту.
«Інформація» повинна бути дозована, добре виважена, продукувати цікавість.
«Фотографії» – якісні, змістовні, з коментарями, що відповідають зображенню та не залишають відвідувача сторінки байдужим. Коментар може спонукати до обговорення, наприклад: «День охорони водойм: ми долучилися до впорядкування озер у нашому місті. А ти?»

Музика, фільми, телепередачі, книги, можуть перегукуватися зі щотижневими меседжами. Можна використовувати цитати. Необхідно слідкувати за новинками книговидавничої справи, особливо тематичними, що збігаються з тематикою сторінки, започатковувати обговорення на своїй сторінці.

Розділ «Заходи» можна використовувати як можливість анонсування певних заходів та акцій, а так само і запрошення взяти у них участь. Запрошення взяти участь має бути яскравим та таким, яке відвідувач захоче залишити на екрані, а не «прокрутити». Якщо передбачена якась благочинна акція або роздача подарунків, сувенірів – така інформація повинна добре виділятися серед інших написів та зображень, бути чіткою і зрозумілою.

Аккаунт у Фейсбуці(Facebook) можна з’єднати з аккаунтом у Твіттері. Через Твіттер варто публікувати коротенькі змістовні повідомлення, що не потребують пояснень та розшифровок, можливо лише посилання на статті та повідомлення у змі, і вони будуть автоматично з’являтися на Фейсбуці. А сторінку Фейсбук використовувати для можливості поділитися фото, відео тощо. Анонси заходів та запрошення на них доцільно публікувати в обох ресурсах окремо – Твіттер має обмеження 280 знаків повідомлення і це вплине на стиль та форму викладення інформації. До того ж, аудиторія Фейсбуку та Твіттера дещо відрізняються між собою.
Соціальні мережі – досить дієвий і потужний інструмент. Варто навчитися правильно його застосовувати.

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи