Що таке Black Hat SEO?

Black Hat SEO – це практика проти рекомендацій пошукових систем, яка використовується для підвищення рейтингу сайту в результатах пошуку. Ці неетичні тактики не вирішуються для шукача і часто закінчуються штрафом від пошукових систем. Методи чорного капелюха включають наповнення ключових слів, маскування та використання приватних мереж посилань.

Поява в результатах пошуку є життєво важливою для зростання бізнесу, але існує правильний і неправильний спосіб пошукової оптимізації. Темне мистецтво SEO чорного капелюха – це неправильний шлях. Чорний капелюх SEO прагне грати в алгоритми пошукових систем, а не вирішувати за користувача. Замість того, щоб заробляти право займати високі рейтинги на сторінках результатів пошукової системи, чорний капелюх SEO використовує тіньову тактику, щоб привести вас туди. Постійне використання методів SEO чорного капелюха, ймовірно, зашкодить вашій присутності в пошукових системах, а не покращить її.

Якщо ви новачок у пошуковому просторі, мета пошукових систем, таких як Google, — надати найкращі результати, коли хтось завершить пошук. Вони хочуть, щоб люди мали чудовий досвід пошуку та гарантували, що результати, які вони надають, не містять спаму. Вони роблять це автоматично за допомогою алгоритмів або ручних дій, які мають на меті розпізнати та покарати тих, хто бере участь у чорному капелюсі SEO.

Алгоритми пошукових систем з часом стали більш досконалими, тому вам слід уникати SEO чорного капелюха за будь-яку ціну. SEO з білим капелюхом – це набагато кращий метод пошукової оптимізації. Це більш етичний підхід, який дотримується термінів та вказівок, викладених пошуковими системами. WHITE HAT SEO складається зі створення якісного контенту та кращого загального користувацького досвіду для людей, які відвідують ваш сайт.

Чорний капелюх SEO проти білого капелюха SEO

Black hat SEO суперечить вказівкам, встановленим пошуковими системами, і маніпулює ними, щоб отримати вищі рейтинги. Це може призвести до повного стирання з результатів пошуку або отримання нижчої позиції. SEO з білим капелюхом – це більш етичний спосіб робити SEO шляхом створення якісного контенту та хорошого користувацького досвіду.

У цій статті буде пояснено, що включають методи SEO чорного капелюха, щоб ви могли уникнути їх під час розробки стратегії органічного пошуку.

Методи чорного капелюха в SEO

Наповнення ключових слів

Наповнення ключових слів означає практику наповнення вашого вмісту нерелевантними ключовими словами, намагаючись маніпулювати тим, де сторінка займає місце на сторінках результатів пошуку. Додавання кількох варіантів ключових слів, де вони не додають цінності, створює поганий досвід для користувачів. Це також може призвести до того, що ваша сторінка буде ранжуватися за нерелевантними запитами.

Google пояснює наповнення ключових слів так:

  • Списки телефонних номерів без суттєвої доданої вартості.
  • Блоки текстового списку міст і станів, за якими веб-сторінка намагається ранжуватися
  • Повторювати одні й ті ж слова або фрази настільки часто, що це звучить неприродно.

Ось приклад наповнення ключових слів для веб-сайту, який продає програмне забезпечення для вихідного маркетингу:

«Ми займаємося продажем програмного забезпечення для вихідного маркетингуПрограмне забезпечення для вихідного маркетингу – це те, що ми продаємо. Якщо ви думаєте отримати програмне забезпечення для вихідного маркетингу, зв’яжіться з одним із наших консультантів з програмного забезпечення для вихідного маркетингу».

Думаю, погодьтеся, це звучить як побитий рекорд. Це досить легко помітити, і Google зможе сказати, що вміст звучить неприродно.

Можливо, ви чули жарт «SEO-копірайтер заходить в бар, гриль, паб, громадський будинок, ірландець, бармен, напої, пиво, вино, лікер…». Цей жарт стосується наповнення ключових слів, і це ще один чудовий приклад практики. Усі слова схожі між собою, але вони не мають ніякої цінності, оскільки навіть не нанизують речення.

Ви можете провести дослідження ключових слів, щоб з’ясувати, що люди шукають, але надмірне використання цих ключових слів у вашому вмісті не є гарною ідеєю. Замість того, щоб наповнювати свій контент нерелевантними ключовими словами, зосередьтеся на створенні корисного контенту, який зосереджується на темах, а не на ключових словах.

Маскування

Маскування передбачає показ однієї частини вмісту користувачам та іншого вмісту пошуковим системам. Веб-сайти, які практикують SEO з чорним капелюхом, зроблять це, щоб зробити рейтинг вмісту за різними термінами, що не мають відношення до їх вмісту. Спам-сайти часто роблять це, щоб спробувати уникнути того, щоб бот пошукової системи з’ясував спам-контент, який вони пропонують користувачам.

Адаптація вашого вмісту до різних груп користувачів є прийнятною. Наприклад, ви можете зменшити розмір свого веб-сайту, коли хтось відвідує його з мобільного пристрою. Ви також можете змінити мову сторінки залежно від країни, з якої заходить користувач. Такий видавець, як Forbes або Inc, може змінювати оголошення, які відображаються на сторінці, щоб фінансувати свій вміст. Ці приклади цілком прийнятні. Поки ви не просто змінюєте вміст, який з’являється для пошукових сканерів.

Хоча немає жорсткого і швидкого правила, щоб визначити, що прийнятно, а що ні, моя найкраща порада – запитати себе, чи вирішує те, що ви маєте намір зробити для користувача? Якщо це так, то це прийнятно. Ви повинні ставитися до ботів пошукових систем, які сканують ваш сайт, так само, як і до будь-якого іншого користувача.

Якщо вам цікаво дізнатися, як Google бачить ваш веб-сайт, ви можете використовувати “інструмент Google” і порівняти це з тим, що бачать користувачі.

Підступні перенаправлення

Переспрямування передбачає надсилання когось на іншу URL-адресу, ніж та, на яку вони натиснули спочатку. Black hat SEO використовує перенаправлення за межами мети, для якої вони призначені. Відповідно до маскування, це може включати перенаправлення сканера пошукової системи на одну сторінку та всіх інших користувачів на іншу сторінку.

Іншим прикладом є перенаправлення високоавторитетної сторінки з великою кількістю зворотних посилань на іншу нерелевантну сторінку лише для того, щоб підвищити її позиції в результатах пошуку. Редирект 301 передає більшість повноважень з однієї сторінки на іншу. Це означає, що хтось, хто практикує SEO з чорним капелюхом, може використовувати перенаправлення виключно з метою маніпулювання результатами пошуку.

Редиректи слід використовувати лише з тією метою, з якою вони були розроблені. Це може статися, якщо ви зміните домен веб-сайту або об’єднаєте два фрагменти вмісту. Також прийнятно використовувати JavaScript для перенаправлення користувачів у деяких випадках. Візьмемо, наприклад, LinkedIn перенаправляє вас на чийсь повний профіль, коли ви ввійшли в систему, а не показує вам загальнодоступну версію профілю користувача, коли ви вийшли з системи. З іншого боку, слід уникати підступних перенаправлень. Вони порушують правила пошукових систем, таких як Google.

Низька якість контенту

Неякісний контент, який не представляє цінності для шукача, також є поширеною практикою в BLACK HAT SEO. Сюди входить вміст, вилучений з іншого веб-сайту ботом або людиною. У якийсь момент пошукові системи, такі як Google, не вміли розпізнавати вміст, скопійований з інших веб-сайтів. Оновлення Google Panda в 2011 році вирішило цю проблему. Багато сайтів з дублікатами контенту миттєво потрапили в пошуковий рейтинг. З тих пір Google набагато краще розпізнає дубльований і низькоякісний контент.

Додавання невидимих ключових слів до вашого вмісту також є забороненою практикою. Деякі веб-сайти, які займаються SEO в чорному капелюсі, роблять це, роблячи текст того ж кольору, що і фон сторінки. Це означає, що сторінка може з’являтися в результатах пошуку за цими невидимими ключовими словами, навіть якщо на сторінці немає видимого вмісту про них. Коли користувач натискає на результат, думаючи, що це буде присвячено темі, яку він шукав, він не знаходить жодного вмісту, який шукав, оскільки ключові слова невидимі. Якщо ви вирішуєте для користувача, не повинно бути необхідності приховувати вміст на вашому веб-сайті.

«Приманка і перемикач» – ще один чорний капелюх- засіб введення в оману пошукових систем. Це передбачає створення вмісту навколо теми, за якою ви хочете оцінити. Після того, як сторінка ранжується в результатах для цієї теми, вміст замінюється на щось інше. Це створює негативний досвід для шукачів, оскільки вміст, який вони переглядають, щоб побачити, більше не існує. Ці методи обманюють користувачів і пошукові системи, і вони не є хорошим способом зробити SEO.

Написання оригінального якісного контенту є важливою частиною SEO в білому капелюсі. Мало того, що потрібно уникнути штрафу від пошукових систем, він також виділить ваш веб-сайт. Створення якісного контенту формує довіру з вашою цільовою аудиторією і перетворює відвідувачів в клієнтів.

Платні посилання

Пошукові системи на кшталт Google суворо забороняють купівлю-продаж посилань. На своєму веб-сайті вони заявляють, що «будь-які посилання, призначені для маніпулювання PageRank або рейтингом сайту в результатах пошуку Google, можуть вважатися частиною схеми посилань і порушенням Правил для веб-майстрів Google». Це включає надсилання веб-сайту безкоштовних продуктів в обмін на посилання. Якщо ви не впевнені в тому, що таке прийнятна біржа, Метт Каттс, колишній керівник команди вебспамів Google, рекомендує ознайомитися з рекомендаціями FTC.

Ви не повинні платити будь-якому іншому сайту за посилання на ваш вміст. Google просить користувачів розповісти їм про випадки, коли люди купують або продають посилання. Вони заявляють, що штрафуватимуть як покупця, так і продавця посилань після виявлення практики.

Якщо ви читаєте це, придбавши посилання, не розуміючи, що це тактика SEO в чорному капелюсі, ви повинні видалити їх якомога швидше. Ви також можете використовувати інструмент дезавуювання посилань, якщо ви не можете змусити веб-майстрів видалити посилання. Це говорить Google ігнорувати платні посилання під час розрахунку вашого Pagerank.

Зловживання структурованими даними/розширеними фрагментами

Структуровані дані також відомі як багаті фрагменти та схеми. Це дозволяє змінювати спосіб відображення вашого вмісту на сторінках результатів пошукової системи. Це виділяє ваш вміст серед конкурентів, а також надає вам більше нерухомості на сторінках результатів. Ви можете додати структуровані дані на сторінку, що відображає подкаст, рецепт, книгу серед інших продуктів і послуг. Відгуки про розмітку схеми є, мабуть, одним з найпопулярніших видів структурованих даних.

Black hat SEO передбачає надання неточної інформації в структурованих даних, щоб обдурити пошукові системи та користувачів. Наприклад, хтось, хто практикує blackhat SEO, може присудити собі п’ять зірок із підробленого сайту огляду та додати структуровані дані, щоб вони виділялися на сторінках результатів пошуку. Це дуже ризикована практика, оскільки пошукові системи, такі як Google, заохочують користувачів повідомляти про неправильне використання веб-сайтами структурованих даних.

Це не повинно відштовхувати вас від маркування правдивої, точної інформації на ваших веб-сторінках. Насправді, я настійно рекомендую додавати структуровані дані способом білого капелюха. Ми додали розмітку відгуків на сторінки продуктів HubSpot і побачили збільшення кліків на ці сторінки на 10%.

Вам нема про що турбуватися, якщо ви надаєте правдиву інформацію, корисну для користувачів. Google задокументував правила додавання структурованих даних на ваш веб-сайт, а також має корисний інструмент для тестування ваших структурованих даних.

Спам коментарів до блогу

Як випливає з назви, ця техніка чорного капелюха передбачає включення посилання на ваш веб-сайт у коментарі блогу. У наш час така практика трапляється рідше, оскільки пошукові системи, такі як Google, оновили свій алгоритм, щоб скидати з рахунків будь-які посилання в коментарях блогу. Більшість авторитетних блогів тепер роблять посилання в коментарях блогу nofollow за замовчуванням. Це означає, що пошукові системи, такі як Google, не переходять за посиланням, і посилання не передає жодних повноважень.

Незважаючи на зменшення кількості людей, які беруть участь у цій практиці, ви все одно знайдете купу людей у рекламних блогах Fiverr, які коментують послуги. Коментування блогу з посиланнями на ваш веб-сайт – це спам-спосіб отримання посилань на ваш веб-сайт, і ми настійно рекомендуємо уникати цієї практики.

Якщо у вас є публікація, форум або спільнота, яка дозволяє коментарі, вам потрібно подбати про те, щоб ваш розділ коментарів не міг бути спамом ні ботами, ні людьми. Пошукові системи, такі як Google, понизять або повністю видалять сторінки, що містять спам, з результатів пошуку. Використання інструментів захисту від спаму, таких як безкоштовний інструмент Google reCAPTCHA, є одним із способів зменшити ризик вмісту, створеного користувачами спаму.

Зв’язок ферм

Ферма посилань – це веб-сайт або колекція веб-сайтів, розроблених виключно з метою створення посилань. Кожен веб-сайт посилається на сайт або сайти, які вони хочуть отримати вищий рейтинг у пошукових системах. Пошукові системи ранжують веб-сайти, переглядаючи кількість посилань, які вказують на веб-сайт, серед інших факторів. Black hat SEO використовує це, використовуючи ферми посилань, щоб роздути кількість зворотних посилань, які має певний сайт.

Ферми посилань часто мають низькоякісний контент і багато посилань. Посилання зазвичай містять ключове слово, за яким сайт повинен ранжуватися в тексті прив’язки. Пошукові системи, такі як Google, можуть легко виявляти ферми посилань, і їх використання слід уникати. Натомість вам слід використовувати тактику SEO з білим капелюхом, як-от створення дивовижного вмісту, графіків, даних, інтерв’ю чи будь-якого іншого вмісту, який дозволяє природним чином отримувати зворотні посилання з часом.

Приватні мережі блогів

Приватна мережа блогів (PBN) – це купа авторитетних веб-сайтів, які використовуються виключно для створення посилань. Вони схожі на ферми посилань тим, що вони обидва прагнуть перебільшити кількість посилань, що вказують на веб-сайт. Кожен сайт PBN посилається на сайт, який вони хочуть збільшити в результатах пошуку, але не посилаються один на одного.

Сеошникі Black Hat, які хочуть побудувати приватну мережу, зазвичай купують прострочені домени, які вже створили повноваження. Вони писатимуть вміст, подібний до того, що вже існував у домені до закінчення терміну його дії, і додаватимуть посилання на власний сайт. Вони сподіваються, що пошукові системи не помітять, що контролюють мережу веб-сайтів, і ранжують свій основний веб-сайт набагато вище в результатах пошуку.

Пошукові системи розумно помітили PBN, і ваш сайт може бути вражений суворим покаранням, якщо ви використовуєте PBN для покращення присутності в пошуку. Замість того, щоб докладати зусиль для розкручування підроблених веб-сайтів, зосередьтеся на створенні якісного контенту під власним доменом. Зберігання вашого вмісту під одним дахом означає, що ваш сайт буде дуже авторитетним, оскільки всі будуть посилатися на один домен.

Приклади SEO Чорного Капелюха

Приманка та перемикач Групона

Групон був звинувачений у тому, що він зробив приманку і переключився Сан-Франциско Comprehensive Tours. Туристична компанія провела одну з рекламних акцій з Groupon, але веб-сайт ваучерів продовжував рекламувати акцію в Google ще довго після її закінчення. Коли пошуковики натиснули на сторінку Groupon, не було знижки, оскільки вміст було замінено. Ця приманка та перемикання відбулися в рекламі PPC, але вони також часто трапляються на органічних результатах.

Посилання на чорний капелюх Дж.К. Пенні

J.C. Penney посіла перше місце в результатах пошуку за величезною кількістю ключових слів від «вузьких джинсів» до «домашнього декору». Виняткова продуктивність роздрібного продавця в результатах пошуку була ідеально приурочена до святкового сезону. Ця видатна продуктивність у результатах пошуку була завдяки методам створення посилань для SEO з чорним капелюхом, які проскочили під радар Google.

Трохи більше 2,000 зворотних посилань були виявлені Дагом Пірсом. Ці посилання містили якірний текст із тими самими ключовими словами, за якими J.C. Penney хотів ранжуватися в пошукових системах. Багато посилань були знайдені на веб-сайтах, що не мають відношення до J.C. Penney. Тематика цих веб-сайтів варіювалася від казино до автомобілів. Джей Сі Пенні не взяла на себе відповідальності за посилання, які були знайдені в інтерв’ю New York Times.

Google підтвердив, що дії Джей Сі Пенні суперечили їхнім вказівкам веб-майстрів і виявили, що вони також порушували правила веб-майстрів у трьох попередніх випадках. J.C. Penney отримала пенальті Google, згідно з яким вони опустилися майже до сімдесяти позицій у Google за такі терміни, як “меблі для вітальні”.

Спам, створений користувачем Sprint

У 2013 році користувач під назвою Redleg x3 опублікував на центральному форумі Google Webmaster, пояснюючи, що Sprint отримав повідомлення від Google, що попереджає про створений користувачами спам на своєму веб-сайті. Метт Каттс з Google прокоментував тему, сказавши, що він бачив, що більшість спаму було видалено з веб-сайту. Він пояснив, що компанія повинна «… спробуйте зловити спам трохи швидше або подивіться, чи є якісь способи трохи ускладнити спамерам розміщення великої кількості повідомлень на сторінках спільноти».

Forbes Продає посилання

Хтось, схоже, з Forbes, опублікував на форумі Google Webmaster Central, звертаючись за допомогою до повідомлення про порушення посилань. У повідомленні просили Forbes видалити неприродні посилання з вмісту їхнього сайту.

Метт Каттс з Google прокоментував у потоці, що він кілька разів підтверджував платні посилання, які проходять PageRank. Каттс рекомендував Forbes видалити платні посилання, які проходять PageRank, щоб скасувати штраф. TechCrunch повідомив, що Forbes почав видаляти платні посилання ще в 2011 році після отримання штрафу.

Платне посилання Google Chrome

Навіть Google час від часу псує власне SEO. Одного разу вони включили посилання для переходу в спонсоровану публікацію про Google Chrome. Це підпадає під чорний капелюх SEO, оскільки посилання було включено як частина спонсорованого вмісту, який був оплачений компанією. Команда Google webspam застосувала штраф до www.google.com/chrome, скоротивши свій Pagerank терміном на шістдесят днів. Чорна позначка проти Google Chrome призвела до того, що вони впали в позиції в результатах пошуку за терміном “браузер”.

Чому ви повинні уникати ЧОРНОГО КАПЕЛЮХА SEO

Хоча SEO з чорним капелюхом не є незаконним, він порушує правила веб-майстрів, викладені пошуковими системами. Іншими словами, це все ще суперечить правилам. Це означає, що якщо ви займаєтеся SEO в чорному капелюсі, ви повинні бути готові отримати неприємний штраф як покарання. Отримання штрафу від пошукових систем призведе до того, що ваш веб-сайт опуститься в результатах пошуку або, що ще гірше, його можна буде повністю видалити. Це означає, що ваш веб-сайт отримає менше трафіку і, зрештою, менше клієнтів.

Пошукові системи стали все краще і краще виявляти методи SEO чорного капелюха. В даний час потрапити за практику SEO чорного капелюха майже неминуче. Чорний капелюх SEO не вирішує для шукача і не вирішує для пошукової системи. Хоча ви можете побачити короткострокові прибутки від SEO чорного капелюха з часом, пошукові системи підхоплять ваші способи чорного капелюха, що завдають шкоди вашій присутності в пошуку.

Розмиті лінії сірого капелюха SEO

Ви не знайдете SEO сірого капелюха посеред пісні Robin Thicke, але ви знайдете його десь посеред чорно-білого капелюха SEO. Якщо існує тактика SEO, яку вам важко класифікувати як чорний або білий капелюх SEO, то, ймовірно, це техніка сірого капелюха.

Що таке сірий капелюх SEO?

СІРИЙ КАПЕЛЮХ SEO складається з трохи тіньової тактики SEO. Хоча вони не проти заборонених пошуковими системами практик, вони трохи неетичні і можуть бути заборонені в майбутньому.

Сірий капелюх SEO близький до лінійки чорного капелюха SEO. Тактика сірого капелюха, як правило, не вказана в інструкціях веб-майстрів як заборонена практика, але вона трохи сумнівна. Багато практик сірих капелюхів з часом стали практиками чорного капелюха, як тільки пошукові системи дізналися про них.

Як уникнути ЧОРНОГО КАПЕЛЮХА SEO

Безсумнівно, ЩО SEO з чорним капелюхом – це ризикований бізнес, яким не варто займатися. Ось найкращі методи, щоб уникнути SEO чорного капелюха:

  • Ставтеся до шукача і пошукових систем однаково. Уникайте «маскування» або обману пошукових сканерів, перенаправляючи їх на іншу сторінку. Ви завжди повинні зосередити свої зусилля на вирішенні проблеми для шукача та створити чудовий користувальницький досвід від пошукової системи до сайту.
  • Пишіть лише якісний оригінальний контент, який уникає наповнення ключовими словами. Ніколи не шкребіть, не дублюйте та не переформулюйте вміст, який належить іншим. Правила Google щодо вмісту та наш набір для створення вмісту можуть бути корисними.
  • Дотримуйтесь правил при додаванні структурованих даних на свій веб-сайт. Переконайтеся, що будь-яка додана вами розмітка схеми є точною та не вводить користувачів в оману.
  • Ніколи не купуйте і не продавайте посилання і пам’ятайте, що це не просто гроші, які вважаються біржею чорних капелюхів. Надання безкоштовних продуктів в обмін на посилання також заборонено. Якщо ви не впевнені, що біржа може бути неетичною, зверніться до рекомендацій FTC щодо схвалення та ознайомтеся з цією детальною публікацією в блозі про платні посилання від Google.
  • Уникайте налаштування приватної мережі блогів з метою отримання посилань. Розрізняйте свій веб-сайт і вміст, щоб люди посилалися на вас природно, а не підробляли його, поки ви його не зробите. Це ніколи не закінчується добре.
  • Будьте в курсі рекомендацій веб-майстрів, щоб уникнути тактики чорного капелюха, забороненої пошуковими системами. Ось інструкції для веб-майстрів для Google і Yahoo.

Не робіть наступний пошук “Як позбутися штрафу Google?” Якщо вам потрібно запитати, чи є щось чорним капелюхом чи ні, це, ймовірно, так і є. SEO-стратегія білого капелюха – це набагато кращий підхід до пошукової оптимізації. У довгостроковій перспективі це принесе дивіденди, і ви можете спати вночі, знаючи, що ніколи не побачите падіння у своєму рейтингу через неприємний штраф. Так що для любові до пошукових систем ніколи не робіть чорний капелюх SEO. Зрештою, саме вони утримують нас, сеошників у бізнесі.

Істочник: hubspot

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи