Що таке мовний серверний протокол (LSP)?

Ви коли-небудь замислювалися, як веб-браузери можуть запропонувати розумні параметри тексту, такі як автозаповнення та переклад/визначення при наведенні курсора? Це стало можливим завдяки складним інструментам розробки або програмному забезпеченню IDE (Visual Studio, Vims, Eclipse, RAD Studio) для кожного сервера (C/C++, Java, Python тощо). Раніше це був повторюваний процес, оскільки кожен інструмент розробки повинен був налаштувати свою мову програмування для читання різними серверами, які мають особливі вимоги.

Коли Microsoft представила протокол мовного сервера (LSP) у 2016 році, це полегшило стандартизований спосіб зв’язку з відкритим кодом між усіма інструментами розробки та серверами. Сьогодні такі компанії-розробники, як Red Hat, постійно доповнюють протокол, а мови програмування пропонують власні можливості LSP.

Що таке мовний серверний протокол (LSP)? Створення конфігурації LSP в Delphi Alexandria 11
Мовний сервер — це текстова стандартизована мовна бібліотека, яка використовує свою власну процедуру (протокол) через інфраструктуру, яка називається JSON-RPC (нотація об’єкта JavaScript – процедура віддаленого виклику). У цьому випадку JSON (формат файлу з відкритим кодом) використовує процедуру або метод замість кінцевої точки API (інтерфейсу програмного програмування).

За допомогою LSP розробники можуть просто інтегрувати ці бібліотеки до своїх редакторів і звертатися до існуючих мовних інфраструктур замість того, щоб налаштовувати свої коди по одному серверу за раз. Для розробників редакторів потрібен лише один протокол для підтримки різних мов. Для розробників мов їм потрібно лише реалізувати свій код на одному сервері, щоб він був сумісним із численними редакторами.

Навіщо нам LSP?
Існує два основні способи, завдяки яким LSP полегшили процес кодування.

Централізований зв’язок. До LSP розробникам доводилося дублювати свої зусилля на основних серверах, що займало багато часу. Оскільки підтримка LSP стає послугою, розробники тепер можуть зосередитися на інтеграції LSP у свої редактори/інтегроване середовище розробки (IDE) та розширенні своїх можливостей.

Дозволили розробникам використовувати різні редактори замість того, щоб дотримуватися одного. Розробники можуть експериментувати з різними плагінами та працювати безпосередньо з різних IDE.
LSP все ще знаходяться в стадії розробки, і не всі мови програмування однакові. Деякі мови не користуються такою ж широкою підтримкою серверів, як більш розвинені. Деякі розширення протоколу також все ще залежать від сервера. Проте ця проблема лежить на плечах розробників, а не LSP.

Як я можу використовувати LSP?
Типовий сеанс проходить так. Припустимо, що користувач хоче додати до документа функцію «Перейти до визначення». Коли користувач відкриває документ у своїй IDE, інструмент надсилає сповіщення на мовний сервер. На даний момент інструмент зберігає версію файлу в пам’яті (а не в каталозі файлів), що дозволяє синхронізувати всі зміни між інструментом і сервером.

Далі сервер визнає та аналізує будь-які зміни, внесені користувачем у документ. Якщо є якісь помилки, сервер повідомить інструмент. Потім користувач надішле запит на визначення з конкретними параметрами. Сервер негайно відображає цей запит.

Нарешті, коли користувач закриває документ, інструмент повідомляє серверу, що документ більше не знаходиться в пам’яті та повернувся до свого файлу. Загалом, запити редактора спрощені, а мова програмування нейтральна, що усуває складнощі та плутанину.

Для подальшої стандартизації LSP існують дві основні бібліотеки комплектів розробки програмного забезпечення (SDK), на які можуть посилатися програмісти. По-перше, це інструмент розробки SDK, який зосереджений на інтеграції мовних серверів до редакторів. Іншим є пакет SDK мовного сервера, який використовується для впровадження мовного сервера до певної мови програмування.

Як щодо використання LSP підприємствами?
LSP – це зміна гри для фірм-розробників. Очікується, що завдяки спрощенню та стандартизації процесу комунікації з сервером IDE отримають більш широкі можливості та функції LSP лише за допомогою однієї мовної бібліотеки. LSP демократизували екосистему IDE, оскільки багато редакторів створили власні докладні посилання на реалізацію з реальними зразками, які інші розробники можуть адаптувати.

Програмісти також можуть використовувати існуючу мовну інфраструктуру, щоб заощадити гроші, повторно використовуючи коди для дуже нішевих клієнтів або запитів на продукти. Це особливо корисно для невеликих стартапів, які прагнуть швидко та ефективно розширити свої функції. Початківці розробники також можуть скористатися наявними ресурсами відкритого коду, щоб досліджувати менш відомі мови програмування.

Істочник: blogs.embarcadero.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи