Три причини не створювати бази данних email розсилок

Причина №1:

Ніхто не чекає на вашу розсилку.
Електронна пошта (email) є особистим простором користувача. Коли він отримує непрошену розсилку, то відчуває закономірне роздратування, після чого лист позначається як спам.
Іноді клієнти просто не пам’ятають, на які розсилки підписувалися самостійно. Побачивши лист з нецікавим користувачу контентом, він може відзначити лист як спам замість того, щоб натиснути кнопку «Відписатися» в кінці листа. Масове розсилання за адресами людей, які не чекають на ваші листи, призведе до того, що значна їх частина буде відправлена в ту ж папку. Це призводить до іншої проблеми.

Причина №2:

Ризик скомпрометувати репутацію домену та потрапити до чорних списків.
Спам є проблемою світового масштабу. Творці комп’ютерного програмного забезпечення, браузерів і пошукових систем докладають всіх зусиль для боротьби з ним. Один із варіантів вирішення проблеми – відстеження доменів, з яких йдуть подібні розсилки, та накладення на порушників штрафних санкцій. Основний і один із найдієвіших методів – внесення до чорного списку.
Під цим поняттям мається на увазі список IP-адрес та доменів, що скомпрометували себе небажаними розсилками. Сенс створення таких переліків полягає в тому, щоб зменшити кількість спам-розсилок. Чорні списки бувають двох видів:
1. Внутрішні списки сервісів.
2. Зовнішні Real-Time Blacklists.
У першому випадку поштові сервіси, наприклад, Mail.ru або Yahoo.com автоматично перенаправляють усі email листи з підозрілої адреси до папки «Спам» замість «Вхідних». Це створює деякі проблеми, але все ж таки у відправника залишається шанс, що одержувач побачить його послання.

У другому випадку листи блокуються зовсім, навіть не досягаючи папки «Спам». У такому разі не залишається жодного шансу на те, що клієнт взагалі колись дізнається про існування листа.
Можна виділити два основні приводи для внесення до чорного списку. По-перше, туди потрапляють домени, з яких йдуть листи, які часто відзначаються користувачами як спам. Як говорилося раніше, з великою базою адрес, які не чекають подібних листів, відсоток цих позначок буде значним.

По-друге, поштові сервіси чудово знають, де спамери можуть знайти контактну інформацію користувачів. Перевіряються розсилки за адресами з відкритих джерел, таких як соціальні мережі, сайти оголошень тощо. Сервіс може розмістити на подібних сайтах одну зі спеціально створених адрес. Після отримання несподіваного листа на таку адресу стане зрозумілим, що відправник скористався нечесним методом. Історія очікувано закінчиться попаданням до чорного списку.

Небезпека потрапляння до чорного списку полягає в тому, що з цього домену не зможуть доходити листи до будь-яких адресатів, у тому числі до цілком «законних». Довести через звернення до служби підтримки свою непричетність проблематично. Найчастіше, домен, що скомпрометував себе, назавжди втрачає можливість здійснювати будь-які розсилки, і про нього можна буде забути.

Причина №3:

Це протизаконно.
У різних країнах світу законодавчо заборонено розсилання спаму. На ці правові акти спираються різні послуги e-mail розсилок, в чиїх угодах прописані дані пункти. У тому випадку, якщо користувач отримує розсилку, на яку він ніколи не підписувався, стає зрозуміло, що відправник є правопорушником та діє врозріз із нормами сервісу.
Для боротьби із подібними порушеннями проводиться модерація розсилок. Співробітники технічної підтримки вимагають від відправника підтвердження того, що адресна база зібрана легальним чином.
Неможливо накопичити базу миттєво, але зробити це законно можна набагато швидше, ніж здається.

Підведемо підсумки.

Жодна фірма, яка дорожить своїм ім’ям, часом і коштами не ризикуватиме всім цим заради швидкого отримання бази для масового розсилання. Ніде в інтернеті неможливо знайти подібних списків легально.
Є ціла низка законних методів, які сприяють як найшвидшому набору бази:
1. Використання контактів, зазначених учасниками програми лояльності.
2. Спеціальна форма для оформлення підписки на сайті компанії.
3. Використання анонсів цікавих розсилок на сторінках у соціальних мережах.
Єдиний законний спосіб зробити розсилку по чужій базі адрес – участь у партнерській розсилці, на яку давав згоду сам користувач. Вивчайте досвід колег та конкурентів, і тоді ви зможете самостійно, швидко та легально зібрати базу для e-mail розсилок.

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи