Види сенсорних екранів

Історія масового використання сенсорних екранів для мобільних телефонів порівняно коротка. По — справжньому масове їх застосування почалося лише декілька років тому, однак сенсорні телефони Нокіа, як і багато гаджетів інших виробників, швидко завоювали ринок, і сьогодні вже здається дивним, як це можна було обходитися зовсім без екранів, що реагують на дотик.

Для мобільних пристроїв (телефонів, програвачів, планшетів і смартфонів) використовуються три основних види сенсорних екранів, здатних реагувати на дотик:
• найновіший вид – проекційно-ємнісні екрани;
• «бюджетний» варіант – резистивні екрани;
• варіант, який займає проміжне положення – ємнісні екрани.

Резистивні сенсорні екрани відносяться до найбільш поширених. Причина одна — дешевизна пристрою, оснащеного таким екраном. Крім того, такі екрани універсальні, вони дозволяють для введення використовувати не тільки пальці, але й будь-який невеликий твердий предмет. Допускається не тільки використання спеціального стилуса, але і звичайного олівця, сірника тощо. Ще одним важливим достоїнством резистивного екрану є стійкість до забруднень. Запилення поверхні не впливає на чутливість.

Ємнісні сенсорні екрани перевершують резистивні по загальній тривалості терміну служби, а також по стійкості до низьких і високих температур. Однак використовувати для роботи стилус в цьому випадку не вийде — екран реагує лише на «струмопровідні предмети», тобто пальці. Це далеко не завжди зручно.
Проекційно-ємнісні екрани являють собою істотне поліпшення ємнісних. Вони, зокрема, здатні обробити кілька одночасних дотиків. Це значно спрощує керування телефоном.

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи