Windows 11: все, що вам потрібно знати

На початку 2021 року ймовірність того, що Microsoft скоро випустить наступник Windows 10, здавалася надзвичайно низькою. Так залишалося до кінця травня, коли генеральний директор Сатья Наделла почав відкрито обговорювати «наступне покоління Windows».

Спекуляції навколо потенційної «Windows 11» невдовзі загострилися, особливо після того, як Microsoft оголосила про захід на 24 червня. Попередня версія з’явилася напередодні офіційного відкриття, але у Microsoft все ще було кілька сюрпризів у рукаві.

Ранні збірки стали доступними для учасників програми Windows Insider незабаром після того, як Microsoft нарешті підтвердила початкову дату випуску – 5 жовтня 2021 року.

Як пояснила компанія в офіційному блозі, оновлення було доставлено не на всі відповідні пристрої відразу. Корпорація Майкрософт зменшила доступність, щоб керувати попитом, віддавши пріоритет новішому апаратному забезпеченню. Однак для всіх сумісних пристроїв є простий спосіб отримати Windows 11 прямо зараз.

Microsoft запустила нове обладнання Surface приблизно в той же час, коли вийшла Windows 11, завдяки чому Surface Pro 8, Surface Laptop Studio, Surface Go 3 і Surface Pro X (2021) стали одними з перших пристроїв, на яких запущена нова ОС. Однак протягом кількох місяців вже є багато альтернатив.

Без зайвих розмов, ось все, що вам потрібно знати про Windows 11.

Яка Windows 11?
Очевидно, бажаючи уникнути засмучення мільйонів, вносячи радикальні зміни (як це в кінцевому підсумку сталося з Windows 8), Microsoft зберегла той самий базовий макет, хоча і зі значною переробкою. Ви також знайдете закруглені кути всюди, куди ви поглянете, і нове центрально розташоване меню «Пуск», хоча ви можете повернути останнє вбік, якщо хочете.

З’явилася нова панель віджетів, яка може показувати погоду, акції, новини та інші речі – начебто замінюючи старі живі плитки меню «Пуск» – а також покращене групування та прив’язка відкритих Windows, щоб вам було легше зосередитися на тому, що ви намагаєтеся зробити.

Windows 11 на планшетах значно покращено завдяки введенню жестів і нової екранної клавіатури, яка набагато більше схожа на ту, що була на вашому телефоні. Ви навіть можете встановлювати та використовувати програми для Android через Amazon Appstore, але це тільки починає розгортатися.

Але хоча є багато візуальних змін, Windows 11 має бути легким переходом від Windows 10 для більшості людей.

Коли вийшла Windows 11?

 • Початкова дата випуску: 5 жовтня 2021 року
 • Незабаром безкоштовне оновлення для всіх відповідних комп’ютерів з Windows 10
 • Збірки Insider Preview і файли ISO можна завантажити зараз
 • Як підтвердила Microsoft місяцем раніше, Windows 11 була офіційно випущена 5 жовтня 2021 року.

В офіційному твіті відразу після першого запуску обліковий запис Windows Twitter підтверджує, що користувачі Windows 10 чекають безкоштовного оновлення до 2022 року.

Однак офіційна публікація в блозі від січня 2022 року підтвердила, що це випереджає графік. Враховуючи, що Windows 11 у цей час перейшла до «останньої фази доступності», усі сумісні пристрої незабаром отримають оновлення.

Однак вам не доведеться чекати, поки він буде доставлений на ваш ноутбук або ПК. Якщо ви готові встановити його вручну, остаточну версію можна завантажити з веб-сайту Microsoft. Цей файл ISO також підходить, якщо ви хочете встановити його за допомогою USB.

Скільки буде коштувати Windows 11?

 • Безкоштовно для відповідних ПК
 • Ціна на нове обладнання залежить від виробника
 • Ціна завжди була одним із головних питань, але хороша новина полягає в тому, що вона безкоштовна для відповідних ПК. Це триватиме нескінченно довго, можливо, протягом усього терміну служби Windows 11.

Однак це не так просто, як усі пристрої з Windows 10, які отримують Windows 11 – як пояснюється нижче, Microsoft оновила вимоги до обладнання для своєї нової ОС.

Оновлення з Windows 10 не буде єдиним способом отримати Windows 11. Після його запуску нові ноутбуки та ПК будуть працювати з операційною системою з коробки, що скасовує необхідність купувати ліцензію окремо. Неможливо сказати, як кожна компанія буде оцінювати своє обладнання, але очікуйте, що воно буде схоже на еквівалентні пристрої з Windows 10.

Варто зазначити, що безкоштовне оновлення буде здійснюватися до тієї ж версії Windows, що й у Windows 10. Якщо ви хочете оновити Windows 10 Home до Windows 11 Pro, наприклад, найкраще спочатку отримати Windows 10 Pro. Він доступний на веб-сайті Microsoft за £219,99/$199,99.

Хіба Windows 10 не була «останньою» версією Windows?
Це те, що Microsoft сказала, коли анонсувала Windows 10, так. Але, мабуть, вона змінило свою думку щодо цього. Компанія могла б запровадити ці зміни в оновленні Windows 10, але вона вирішила не звертатися до цієї заяви під час запуску і, можливо, сподівалася, що її клієнти мають коротку пам’ять.

Справді, після кількох тижнів роботи з Windows 11 стало ясно, що насправді мало що змінилося.

Чи працюватиме мій поточний комп’ютер/ноутбук під керуванням Windows 11?

Microsoft опублікувала список мінімальних вимог до обладнання:

 • Двоядерний процесор 1 ГГц
 • 4 ГБ оперативної пам’яті
 • 64 Гб пам’яті
 • UEFI, підтримує безпечне завантаження
 • Довірений платформний модуль (TPM) 2.0
 • Відеокарта, сумісна з DirectX 12
 • Дисплей розміром більше 9 дюймів з роздільною здатністю 720p або вище
 • Обліковий запис Microsoft + підключення до Інтернету

Не впевнені, чи ваш пристрій сумісний? Корпорація Майкрософт випустила оновлену версію програми «Перевірка працездатності ПК», яка допоможе вам зробити це. Його можна завантажити знизу головної сторінки Windows 11.

Microsoft не заохочує цього, але все ще є спосіб встановити Windows 11 на непідтримувані ПК. Дійсно, незабаром ви побачите повідомлення в налаштуваннях та на робочому столі з попередженням про те, що ваш пристрій несумісний. Однак, схоже, це не впливає на продуктивність і сумісність програм.

Які нові функції має Windows 11?
Занадто багато, щоб вдаватися в деталі, але ось основні, про які вам потрібно знати.

По-перше, це значний візуальний ремонт. Windows 10 зберігала подібний вигляд протягом усього свого життя, але це скоро зміниться з Windows 11.

Нова панель завдань переміщує значки в центр, хоча це можна легко повернути до більш традиційного макета. Що не можна змінити, так це деякі функції, які Microsoft видалила в порівнянні з версією Windows 10, але Microsoft вживає заходів, щоб виправити це. Оновлення в лютому 2022 року означатиме показ часу і дати на всіх зовнішніх екранах, а перетягування, як очікується, повернеться в оновленні функції 22H2.

Проте немає жодних ознак того, що інші вилучені функції знову з’являться. На панелі завдань Windows 11 все ще не вистачає деяких функцій налаштування порівняно з версією Windows 10.

Абсолютно нове меню «Пуск» не обов’язково є відсутнім, хоча його абсолютно новий дизайн, безумовно, підходить не всім. Насправді, ця естетика схожа на те, що Microsoft дражнила для тепер скасованої Windows 10X.

Він містить сітку настроюваних значків «Закріплені» з окремим розділом «Усі програми» для всього іншого, що ви інсталювали. Заголовок «Рекомендовано» нижче відображає нещодавно використані файли, програми та папки, у тому числі з хмарних служб, таких як OneDrive та Microsoft 365, що дозволяє швидко продовжити роботу з того місця, де ви зупинилися, навіть якщо ви востаннє використовували інший пристрій.

Багатьох людей це розчарує, особливо відсутність можливості налаштування. Однак з тих пір Microsoft додала можливість вибирати розділи між закріпленими та рекомендованими розділами.

Нові параметри меню «Пуск» у Windows 11

Однією з нових функцій, яка запрацювала, є нова функція багатозадачності Snap Layouts. Наведення курсора на кнопку розгортання дозволяє вибрати розташування програм на екрані.

Віджети не були основною особливістю останніх версій Windows, але зараз це змінилося. Панель висувається ліворуч, але її можна налаштувати, щоб заповнювати весь екран, якщо хочете. Вона призначена для швидкого перегляду важливої ​​інформації, не відволікаючи вас від того, що ви робили до того, як її відкрили.

Команди та чат інтегровані в Windows 11, а майбутні оновлення дозволять вам ділитися вікнами та вимкнути звук безпосередньо з панелі завдань.

Інтеграція Teams тепер поширюється на браузер Edge. Це означає, що окремі вкладки тепер відображаються в диспетчері завдань, а також відображаються дані графічного процесора та crashpad. Вкладки на панелі завдань також включатимуть назву сайту, піктограму та тему, хоча під час приватних сеансів перегляду вони замінюються на загальну піктограму.

Багато стандартних програм було перероблено, включаючи File Explorer і Microsoft Store. Останній включає підтримку додатків Android через Amazon Appstore, але ви також можете використовувати Epic Games Store, якщо хочете. Немає жодних ознак того, що Google Play Store буде додано до Windows 11, але обхідний шлях дозволяє зробити саме це.

Якщо ви віддаєте перевагу офіційним службам, Google також працює над спеціальним додатком Play Store Games. Очікується, що він буде сумісний з Windows 11 і Windows 10 і випущений десь у 2022 році.

Додаток Stock Photos також було перероблено.

У Windows 11 також є абсолютно новий Центр дій, який розбиває швидкі налаштування, сповіщення та музичний контролер на окремі розділи. Його дизайн натхненний Windows 10X, що спрощує навігацію за допомогою сенсорної панелі, миші, пера або пальця.

У Windows 11 також є новий інструмент Snipping Tool. Він замінює Snip & Sketch у Windows 10, але пропонує набагато більше функціональних можливостей, ніж застарілий інструмент Snipping Tool, який можна було знайти в попередніх версіях Windows.

Багато стандартних програм також було перероблено, щоб більше відповідати новому дизайну Windows 11. Вони включають калькулятор, годинник, блокнот, медіапрогравач і провідник файлів.

Windows 11 також має абсолютно новий звук запуску.

Через дев’ять років ми також нарешті маємо новий індикатор обсягу.

У Windows 11 є новий індикатор гучності.

Це було розроблено, щоб відповідати решті інтерфейсу Windows 11. Він підтримує як світлий, так і темний режими, при цьому ті самі повзунки з’являються при зміні яскравості за допомогою комбінацій клавіш. Інші помітні зміни в цьому оновленні включають нове вікно поточного виклику для супутньої програми «Ваш телефон», більше тем для екранної клавіатури та можливість видалити годинник.

На вибір також є цілий ряд приголомшливих нових шпалер, і ви можете вибрати з безлічі попередньо встановлених тем або вибрати власну.

Оновлення Windows тепер на 40% менші і застосовуються у фоновому режимі, тому не повинні переривати вашу роботу чи відтворення. Windows 11 також ефективніша, а це означає, що вона споживає менше енергії, що означає, що ваш ноутбук прослужить довше.

У вас не повинно виникнути занепокоєння, коли справа доходить до покупки ноутбука або ПК з Windows 10, за умови, що він сумісний з Windows 11.

Майбутні функції Windows 11
У майбутньому Windows 11 переходить на щорічні оновлення функцій, але очікується, що кілька нових функцій з’являться задовго до жовтня 2022 року.

Незалежно від оновлень функцій, Microsoft підтвердила, що Windows 11 отримає своє перше велике оновлення в лютому 2022 року. Підтверджені функції включають перероблені програми «Блокнот» і медіапрогравач, нову функціональність панелі завдань і загальнодоступний попередній перегляд рідної підтримки програм Android.

Останній доступний для учасників програми Windows Insider з жовтня, але вперше ця функція буде широко доступна. Ви офіційно обмежені Amazon Appstore, але обхідний шлях означає, що ви також можете встановити Google Play Store.

Як повідомляє Windows Central, кілька нових функцій можуть з’явитися пізніше цього року, можливо, як частина оновлення 22H2. Імовірно, вони будуть такими, з усіма новими функціями, доступними для Insider незабаром:

 • Папки програм на «Пуск»
 • Переміщена панель завдань
 • Швидкі налаштування / Покращення Центру сповіщень
 • Закріплені файли в Провіднику файлів
 • Акрилові рядки заголовка – про це також повідомляє Windows Latest
 • Прив’язка панелі
 • Жести UX для початку/швидких налаштувань за допомогою дотику
 • Нова функція прямих субтитрів

У збірці Insider від лютого 2022 року було вимкнено кілька функцій, що свідчить про те, що вони можуть бути додані в майбутньому оновленні. Серед них — можливість приховати панель завдань під час використання Windows 11 як планшет, новий режим стійкості в налаштуваннях і наклейки, які можна закріпити на шпалерах робочого столу. Focus Assist імовірно буде відомий просто як «Фокус» і отримає кілька нових функцій, а сеанси пріоритетних сповіщень буде легше отримати.

Було б приємно побачити можливість закріплення віджетів на робочому столі, але підтримка сторонніх додатків тут може бути ще кращою.

У попередній статті Windows Latest обговорюється функція панелі завдань, яка може не з’явитися в лютому. Інтеграція Microsoft Teams отримала неоднозначні відгуки, але, ймовірно, незабаром вона також стосуватиметься браузера Edge. Це означає, що окремі вкладки тепер відображаються в диспетчері завдань, а також відображаються дані графічного процесора та crashpad. Вкладки на панелі завдань також включатимуть назву сайту, піктограму та тему, хоча під час приватних сеансів перегляду вони замінюються на загальну піктограму.

Очікується, що незабаром диспетчер завдань також отримає еко-режим. У цій же статті передбачається, що це використовуватиметься для виділення додаткових ресурсів для певних програм, установивши пріоритет інших на «низький». Це не дає ресурсомістким додаткам споживати занадто багато енергії ЦП або графічного процесора, і очікується, що це буде приблизно на початку 2022 року.

Схоже, незабаром з’явиться очікувана функція Dynamic Refresh Rate (DRR). Як повідомляє Windows Central, тепер вони включають опцію в налаштуваннях, що дозволяє дисплею автоматично регулювати частоту від 60 до 120 Гц залежно від того, що ви робите. Це може допомогти зберегти час роботи акумулятора, коли висока частота оновлення не потрібна.

Судячи з нещодавнього твіту Тома Воррена з The Verge, вихід функції динамічного оновлення може бути незабаром.

Однак очікувана вимога щодо високої частоти оновлення дисплея, який розрахований на роботу з драйверами DRR, означає, що більшість пристроїв Windows 11 не зможуть отримати вигоду — навіть багато панелей 120 Гц несумісні. Серед тих, які працюють, є власні Surface Pro 8 і Surface Laptop Studio.

Незрозуміло, чи доведеться чекати до першого оновлення функцій Windows 11, щоб побачити всі ці функції – це очікується в 2022 році, можливо, вже в липні. Ось все, що ми знаємо про оновлення 22H2.

Істочник: www.techadvisor.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи