Як продовжити час автономної роботи ноутбука?

Часто новенький ноутбук використовується удома, працюючи від електромережі. І тільки в подорожі ми починаємо помічати, як швидко витрачається заряд батареї. Як же уповільнити цей процес? Як підготувати ноутбук до автономної роботи?

Спершу давайте настроїмо нашу операційну систему. Переважна більшість ноутбуків працюють під Windows, тому поговоримо про неї.

Про те, де в операційній системі шукати меню налаштувань тих або інших параметрів, можна дізнатися з довідкової системи Windows, книг або Інтернету.

Ноутбук, або портативний комп’ютер, складається з безлічі пристроїв. Зазвичай вони усі працюють і дружно розряджають батарею. Відключимо зайві і перевіримо режими роботи використовуваних пристроїв!

Розпочнемо з адаптера локальної мережі, в поїздці він навряд чи знадобиться. Знайдемо в диспетчерові пристроїв мережеву плату і відключимо її. Заразом відключимо вбудований модем, інфрачервоний порт, bluetooth, модуль для підключення додаткового дисплея. Не користуємося в автономній роботі USB накопичувачем, принтером, сканером, модемом мобільного інтернету? Відключаємо усі контроллери USB! Не потрібний зараз WI-FI – відключимо і безпровідний мережевий адаптер.

Тепер перевіримо, в якому режимі працюють дисплей і жорсткий диск нашого ноутбука. Відкриємо параметри енергозбереження. Встановимо “відключення дисплея” через одну хвилину бездіяльності, жорсткому диску дамо часу більше, від п’яти до десяти хвилин. “Режим очікування” включимо через 15 хвилин простою, а “сплячий режим” – хвилин через 20. Яскравість дисплея краще встановити на мінімум, але без фанатизму. Слід пам’ятати про здоров’я очей!

З устаткуванням розібралися. Займемося програмами. Подивимося, які зайві програми у нас завантажуються при запуску системи, відключимо автозапуск в їх налаштуваннях. Якщо яка й знадобиться, завжди зможемо запустити. Відключимо хранитель екрану. Має сенс просканувати комп’ютер антивірусом. Навіть нешкідливий на перший погляд вірус може істотно завантажити процесор і пам’ять, що приведе до прискореного розряду акумуляторної батареї.

Не слід використовувати привід оптичних дисків без необхідності. Фільми і музику для прослуховування краще заздалегідь скопіювати з CD і DVD носіїв на жорсткий диск ноутбука.

Дослухайтеся до порад, і ваш ноутбук працюватиме довше від батареї!

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи