Як захистити себе від останньої хвилі шкідливого програмного забезпечення

Останні дослідження показують сплеск хакерів, які впроваджують віруси в законні програми для ПК для крадіжки особистої інформації. Користувачі повинні пам’ятати про кілька життєво важливих кроків, щоб запобігти проникненню цих типів шкідливих програм у їхні комп’ютерні системи. Злаки програм-вимагачів роблять постраждалих підданими та вразливим для подальших атак, які можуть коштувати багато.

Набагато легше уникнути хакерів, які крадуть інформацію за допомогою темних програм, оскільки користувачі будуть обережніше завантажувати будь-яке незнайоме програмне забезпечення на свої комп’ютери. Однак цього не можна сказати, коли справа доходить до зловмисного програмного забезпечення, що ховається під виглядом законних програм і розширень. Ці типи шпигунських програм викликають занепокоєння компаній, і дослідження показують, що подібні випадки останнім часом зростають до тривожного рівня.

Останнім часом стає все більш поширеним специфічний тип експлойту, який включає фальшиві файли Microsoft Excel або надбудови .xll. За даними HP, кількість випадків злому програм-вимагачів із використанням файлів надбудов Microsoft Excel зросла в геометричній прогресії, зросла до понад 500% з останнього кварталу. В одному випадку зловмисне програмне забезпечення QakBot надсилає скомпрометовані електронні таблиці Excel (з розширенням файлу .xlsb) за допомогою захоплених потоків електронної пошти. Як повідомляється, після відкриття цих вкладень вірус ховається за легальними процесами Windows, щоб уникнути виявлення.

Як захиститися від таких атак зловмисного програмного забезпечення?

Що робить ці види програм-вимагачів складними, так це те, що вони часто надходять у формі життєво важливих електронних листів, які заманюють користувачів, представляючи себе як офіційне підтвердження замовлення, запити на оплату або рахунки-фактури. Тим не менш, підлі файли дають хакерам повний віддалений доступ до свого комп’ютера після їх відкриття. Оскільки випадки стосуються зламаних файлів .xll надбудов Excel, краще вимкнути будь-які незнайомі надбудови в Excel, натиснувши «Файл», вибравши «Параметри», вибравши підменю «Надбудови», а потім вибравши «Перейти». Поруч із панеллю «Керування надбудовами Excel» унизу, а потім зніміть прапорці з будь-яких підозрілих надбудов у меню.

Щоб захистити від підозрілих вкладень, користувачам слід розглянути можливість перевірки електронної пошти за допомогою Office 365, який використовує захист Microsoft Defender, щоб переконатися, що отримані вкладення безпечно скануються та перевіряються перед їх відкриттям. З огляду на те, що зловмисне програмне забезпечення або програмне забезпечення-вимагач атакують слабкі місця або невиправлені вразливості в системі, найкраще оновлювати все, від веб-браузерів і програм електронної пошти до самої операційної системи. Звичайно, завжди корисно не відкривати електронні листи від незнайомих відправників або, якщо вони стверджують, що представляють легітимні групи, яких очікують почути користувачі, принаймні зв’яжіться з ними безпосередньо через їхні офіційні сайти, щоб перевірити. Хоча це може не завадити хакерам постійно намагатися, дотримання цих інструкцій може принаймні допомогти запобігти тому, щоб користувачі в кінцевому підсумку стали ще однією жертвою цих небезпечних атак програм-вимагачів.

Істочник: screenrant.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи