З випуском 21H2 Microsoft переводить Windows 10 на щорічні оновлення

16 листопада Microsoft починає випуск Windows 10 21H2, також відомий як оновлення Windows 10 November 2021 Update. У рамках цього оголошення про розгортання, чиновники також нарешті надають деякі відповіді щодо того, що буде далі для Windows 10: він переходить від оновлення функцій раз на рік до одного разу на рік, як це вже пропонує Windows 11.

Наступне оновлення функцій Windows 10 після 21H2 відбудеться у другій половині 2022 року, повідомили сьогодні чиновники. А домашні та професійні версії оновлення 21H2 отримають підтримку 18 місяців, а видання Enterprise та Education отримають 30 місяців, починаючи з сьогоднішнього дня.

Корпорація Майкрософт перейменовує параметр служби для випусків Windows 10 на «Канал загальної доступності», починаючи з оновлення 21H2, замінюючи поточний термін «Піврічний канал» для параметрів обслуговування.

Представники компанії також заявили сьогодні, що емуляція x64, яка стала частиною Windows 11 on Arm, буде доступна лише для Windows 11, а не для Windows 10 on Arm. Спочатку Microsoft оголосила, що емуляція x64 буде функцією Windows 10 on Arm.

Не дивно, що Microsoft буде гальмувати розгортання Windows 10 21H2, як це зазвичай робиться в наші дні з новими оновленнями функцій Windows. Це означає, що не кожен відповідний пристрій отримає сповіщення про те, що користувачі можуть завантажити його негайно; натомість він буде запропонований спочатку на пристроях, на яких Microsoft вважає, що користувачі матимуть хороший досвід запуску оновлення.

Тим не менш, користувачі Windows 10 під керуванням Windows 10 2004 або новішої версії можуть активно шукати оновлення 21H2, перейшовши до Windows Update (Налаштування > Оновлення та безпека > Windows Update) та перевіривши наявність оновлень. У цей момент деякі користувачі можуть побачити, що замість цього вони можуть перейти до Windows 11 і мати змогу завантажити та встановити її негайно, якщо вони вважають за краще піти цим шляхом. Чиновники заявили, що розгортання Windows 11 відбувається швидше, ніж очікувалося, і це робить оновлення Windows 11 більш доступними для відповідних пристроїв Windows 10.

Microsoft також робить 21H2 доступним, починаючи з сьогоднішнього дня, для адміністраторів, які використовують служби Windows Server Update Services (WSUS), Windows Update for Business, Центр завантаження програмного забезпечення/Засіб створення медіа та Центр обслуговування корпоративного ліцензування (VLSC). Обіцяний випуск Windows 10 Enterprise LTSC (Long Term Servicing Channel) 2021 також доступний сьогодні. Це видання підтримуватиметься протягом п’яти років, а не 10, як раніше визнала Microsoft.

Windows 10 21H2 буде швидкою та короткою установкою для користувачів, які вже використовують Windows 10 2004 або новішу версію; оновлення буде виглядати більше як щомісячне сукупне оновлення, оскільки в ньому дуже мало нових функцій. Раніше цього року представники Microsoft заявили, що функції Windows 10 21H2 включатимуть:

  • Підтримка стандартів WPA3 H2E для покращеної безпеки Wi-Fi
  • Підтримка Windows Hello for Business для спрощених моделей розгортання без пароля для досягнення стану «розгортання до запуску» протягом кількох хвилин
  • Підтримка обчислень графічного процесора в підсистемі Windows для Linux (WSL) і розгортанні Azure IoT Edge для Linux у Windows (EFLOW) для машинного навчання та інших робочих процесів із інтенсивними обчисленнями

Однак представники Microsoft нещодавно заявили, що новий метод розгортання Windows Hello for Business – також відомий як «довіра до хмари» – все ще не готовий і буде доставлений у майбутньому для тих, хто має 21H2.

Windows 10 версії 21H2 також включає оновлення безпеки для наступного: платформи Windows AI, платформи і фреймворків Windows, додатків Windows, криптографії Windows, основ Windows, введення та композиції Windows, ядра Windows, Windows Media, Windows Office Media та віртуалізації Windows.

Microsoft оновлює ряд своїх інструментів і технологій одночасно з випуском 21H2, намагаючись привести те, що доступно для Windows 10, у відповідність з Windows 11. Відповідно до цього, Microsoft розпочала випуск свого оновленого магазину додатків Microsoft Store, який першим чиновники підтвердили, що він дебютував у Windows 11 на ПК з Windows 10.

Microsoft продовжить надавати оновлення та виправлення для Windows 10 до жовтня 2025 року. Після цього користувачі зіткнуться з досить складним вибором, — використовувати Windows 11 і запускати Windows 11 на пристроях Microsoft, або визнати все непридатним, та продовжити працювати з Windows 10 без оновлень безпеки або взагалі перейти із Windows.

Істочник: www.zdnet.com

Дати оцінку данній статті

Про автора

Додати коментар

Недавні записи